Понад 3 сотні львів’ян долучилися до благодійного свята “В гостях у Василя та Маланки “

У Львівській Духовній Семінарії Святого Духа відбулося родинне благодійне свято “В гостях у Василя та Маланки”. Близько 250 львів’ян спільно із 50 дітьми прийшли, щоб разом заколядувати, почастуватися традиційними різдвяними стравами, послухати виступи музикантів і театральних колективів та  – зробити добру справу. Адже кошти від квитків та благодійної лотереї передадуть на розвиток хірургічного відділення Шпиталю Шептицького, яке припинило роботу у 2013 році через брак фінансування, а також на працю з нечуючими, католицьку освіту та розвиток молодіжного волонтерського руху.

Вже 12 років поспіль благодійна організація “Фундація Духовного Відродження” Львівської Архиєпархії УГКЦ організовує доброчинне свято “В гостях у Василя та Маланки” – як місце особливої зустрічі львівських сімей та єднання у справі милосердя:

“Ми дуже раді, що на цьому святі, нині, бачимо нові обличчя, нових людей, які допоможуть нам творити дві речі. Перше -це благодійність. І друге – це молитва. Бо участь у такому заході – це означає не просто прийти і пофотографуватися біля фотозони,чи просто побути тут. Це є посвяткувати і віддати хвалу Новонародженому Ісусові. Бо все наше життя складається з різних випробувань, викликів, але наше головне завдання – це радіти. Бог не хоче, щоб ми сумували, не хоче, щоб ми думали про проблеми,негаразди, Він хоче від нас радості. І саме сьогодні, ми разом доведемо, що ми вміємо радіти, веселитися і прославляти Господа. Сьогоднішній благодійний вечір 12-тий. Перші заходи були іншого формату – менші. Зараз, завдяки Вам,ми доросли до такого гарного  і великого свята. Дякую кожному з Вас, за те, що Ви є тут і допомагаєте нам творити цю благодійність – допомагати іншим, хто цього потребує найбільше. Сьогоднішній вечір – це поєднання благодійності і радості”,  – наголосив директор БО “Фундація Духовного Відродження” Львівської Архиєпархії УГКЦ.

У своєму вітальному слові до присутніх, Митропролит Львівський УГКЦ Владика Ігор побажав усім гарно посвяткувати, а також не забувати про головну мету життя:

   “Вітаю усіх Вас присутніх, яких прийшло дуже багато і я тішуся, що Ви любите разом із нами святкувати, нехай Господь Бог усіх благословить.  Бажаю усім щасливого Нового року. Дякую Вам за Вашу благодійність. Тут зібралося багато народу побожного і більш побожного.  Стараймося пам’ятати про мету нашого життя. Це дуже є важливе. Решта Господь Бог нам завжди додасть”.

Завітав у ” У гості до Василя та Маланки” і правлячий Архиєрей єпархії св. Миколая з осідком у Чикаго Владика Венедикт, який у коментарі “Духовній величі Львова” розповів, чому так важливо долучатися до благодійності упродовж усього життя: 

“Коли ми подивимося довкола себе, будь-які речі, які ми маємо, бачимо, чомусь служать .Крісло служить, щоб за ним сидіти, ручка – щоб нею писати, вікно – щоб через нього дивитися, комп’ютер – щоб на ньому працювати. Кожна річ служить. Так само і людина покликана до служіння.  Але покликаний зробити щось доброго. Так як у людському організмі кожен орган служить іншим органам. Серце не працює саме  на себе, воно працює на цілий організм, і печінка на цілий організм працює. Так і кожна людина покликана працювати, служтити для інших і дуже важливо є пізнати своє покликання.  Це є завдання у цьому житті”, – підкреслив Владика Венедикт.

Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Владика Володимир наголосив, що благодійність – єднає, спільне святкування – єднає, і саме вони є складовими справжньої зустрічі, яка має наздвичайно важливе значення у нашому житті. Адже лише по-справжньому зустрівши свого ближнього, відкривши своє серце на справи милосердя та істинну духовну радість, ми можемо стати кращою версією себе і наблизитися таким чином до Господа.

Традиційно яскравою під час свята  була музична програма. Поміж музичними виступами гостей свята віншуваннями, театралізованими сценками розважали ведучі: Олег Пригода та Тетяна Шелельо.  У музичних нотках свята поєдналися українські автентичні мотиви та сучасні. Запрошені гурти створили свято на благодійній основі. Серед них були:  Хор “Теотокос”, Соломія Чубай та гурт Джалапіта, Інструментальний музичний гурт ROCKOKO,  Оркестр Львівської Духовної Семінарії Святого Духа, Aрт фольк гурт Troye Zillia, ДРИҐ – Традиційні танці та співи у Львові, Хор «Cantо́res Déi».

Для дітей була підготована окрема програма.

Жодна дитина присутня на родинному святі не мала часу занудьгувати. Разом із майстрами створювали ялинкові іграшки, поринали у Різдвяну містерію.

Підготувала Оксана Бабенко

Фото Юрія Шиманського