Понад півтори тисячі вірян онлайн долучилися до Хресної Дороги у Соборі св. Юра. ФОТО

Сьогодні, у Хрестопоклінну неділю, у Архикатедральному Соборі св. Юра відбулася Хресна Дорога. Очолив моління Митрополит і Архієпископ Львівський,  Високопреосвященний Владика Ігор у співслужінні із єпископом-помічником Владикою Володимиром та духовенством.   Вірян закликали єднатися у молитві онлайн.
 
 
“Сьогодні ми зібралися разом, щоб молитовно згадати Хресну Дорогу Української Греко-Католицької Церкви. 75 років тому під час так званого Псевдособору 1946 року, сталінським режимом був реалізований план ліквідації нашої української Церкви. Хочемо подякувати Богові і згадати сотні і тисячі тих вірних, які на заклик нашого Спасителя чували і молилися у лихі години.  Місяці та роки, які випали на долю нашої української Церкви. Вдячні Богові за мучеників та ісповідників Христової віри, які терпіли страждання, за близькість із намісником апостола Петра. Ми дякуємо Богові, що Святий Папа Йоан Павло ІІ, 20 років тому. перебуваючи із візитом до України, тут у Львові, визнав цей подвиг віри, беатифікувавши 28 новомучеників нашої Церкви. Нехай, їхні свідчення не залишаться для Вас лише причиною для вихваляння, нехай радше буде запрошенням до того, щоб їх наслідувати. Про це сказав Святіший Отець.  Через Хрещення кожен християнин покликаний до святості. Не від усіх вимагається проливання крові, але усім доручено завдання іти за Христом із щоденною та вірною самовідданістю. Ходімо і ми за Христом! Щоб у молитві випросити у Господа благословення для нашої Церкви, нашого народу, цілої України і цілого світу”, – наголосив капелан Львівської міської ради, о. Павло Дроздяк.
 

 
 Віряни мали нагоду долучитися до Хресної Дороги духовно через засоби масової комунікації. Зокрема, через сторінки медіахабу “Твоє місто”, Львівської Архиєпархії. На жаль, це вже другий рік, коли загальноміська Хресна Дорога не проходить вулицями міста через виклики світової пандемії. 
 

 

Фото-пресслужба ЛА УГКЦ та власні