Послання Папи до молоді Тезе: поверніть світові смак

RV2178_ArticoloУ столиці Чехії цими днями зібралися юнаки і дівчата з усіх сторін континенту на молитовно-екуменічну зустріч Нового року. Саме в Празі триває вже 37‑ме з черги «Паломництво довіри на землі», організоване всесвітньо відомою спільнотою з маленького французького поселення Тезе.

До учасників зустрічі, яка розпочалася 29 січня 2014 р. та має за тему Христові слова: «Ви — сіль землі», надходять побажання від глав різних конфесій. За підписом державного секретаря Апостольської Столиці заохочення «в молитві та діалозі намагатися зрозуміти, яким чином бути сіллю землі», надіслав також Папа Франциск. У посланні зазначено, що це стане нагодою «відкрити, яку надзвичайну довіру» на молодь покладає Христос. «Не дозвольте, аби вас вражали ваші обмеження та нестачі. Своїм Духом, який перебуває у вас, Христос робить вас сіллю землі. Зверніться до Нього, щоби прийняти те, чого Він від вас очікує. Він приходить, щоб повернути світові його справжній смак через відкриття прекрасності сопричастя з Богом та між братами й сестрами», — читаємо у посланні.

У контексті 25-річчя падіння авторитарного режиму у Чеській Республіці Папа закликає молодь «не забувати у своїх молитвах мучеників і всіх тих, які виявляли свою віру» та всіх людей доброї волі, «які через самовіддане жертвування собою, іноді ціною великих страждань» посприяли тому, щоб їхня батьківщина повернулася на шлях свободи. «Також і ви покликані відкривати стежки свободи, з готовністю жертвуючись за прикладом Марії з Назарета, яка прийняла у своєму лоні життя Божого Сина. Це життя має розвиватися також і в нас», — додає Святіший Отець.

«Папа покладається на вашу фантазію та креативність у тому, щоб радість Євангелія була звіщена і почута у ваших країнах», — читаємо у посланні, яке закінчується благословенням Святішого Отця для молоді, що бере участь у зустрічі, братам зі спільноти Тезе, а також усім, хто цими днями відкрив свої домівки для прочан.

Держсекретар Ватикану кардинал Паролін звернув увагу, що Святіший Отець під час своєї нещодавньої подорожі до Туреччини послався на зустрічі, які організовує екуменічна спільнота з Тезе для православної, католицької та протестантської молоді. Там Папа Франциск сказав, що ці зустрічі «схиляють нас робити кроки до повного сопричастя», — згадує кардинал Паролін.

За матеріалами: CREDO