Пожежу у Соборі Паризької Богоматері загасили

Пожежу у Соборі Паризької Богоматері вдалося загасити. Будівля встояла, проте обвалився шпиль та значна частина даху.

“Усі осередки горіння загасили”, – наводить Le Mond слова представника пожежної служби Парижу.

Під час гасіння пожежі в соборі Нотр-Дам постраждав один пожежний, повідомив генерал Жан-Клод Галле з паризької пожежної бригади.

Загоряння у будівлі собору виникло ввечері 15 квітня. Причина пожежі поки не встановлена, проте за деякою інформацією вона могла виникнути під час реставраційних робіт.

Паризька прокуратура заявила, що вже почала розслідування інциденту.

Мер Парижу Анна Ідальго заявила, що в даху собору велика діра на тому місці, де був шпиль, але вівтар зберігся, і все не так погано, як вона побоювалася.

Кореспондентка газети Le Monde опублікувала у себе в Twitter фотографії інтер’єру згорілого собору.П

Переглянути зображення у Твіттері

Президент Франції Еммануель Макрон, який приїхав на місце пожежі вночі, назвав те, що сталося жахливою трагедією, але водночас відзначив, що найгіршого варіанту розвитку подій вдалося уникнути.

Собор Паризької Богоматері

Макрон подякував пожежникам за їх самовіддану роботу, яка дозволила врятувати обидві вежі собору і його фасад.

“Нотр-Дам — наша історія, наша література, це частина нашого духу, місце, де творилася наша історія — з ним пов’язані наші війни, наші епідемії, наша свобода. Це центр нашого життя”, – сказав Макрон.

Внаслідок пожежі обвалився шпиль собору.

Вбудоване відео

G

Відновлення Собору

Президент Франції заявив, що собор Паризької Богоматері відновлять та пообіцяв запустити міжнародну кампанію зі збору коштів на його реставрацію.

Собор Паризької Богоматері

“Сьогодні я б хотів сказати також і про надію. Сповнимося гордості, адже ми побудували цей собор понад 800 років тому, ми побудували його і протягом століть розширювали й покращували його. І сьогодні я з упевненістю заявляю: ми відновимо його всі разом”, – сказав французький президент.

ЮНЕСКО заявила, що готова надати допомогу владі Франції у відновленні цієї визначної пам’ятки.

Собор Паризької Богоматері

Французький мільярдер Франсуа-Анрі Піно, голова і виконавчий директор групи компаній Kering (володіє модними брендами Gucci і Yves Saint Laurent) пообіцяв перерахувати 100 мільйонів євро на допомогу у відновленні собору, випливає з заяви, яку наводить агентство AFP.

Міністр культури України Євген Нищук заявив про готовність направити українських спеціалістів для допомоги у відновленні собору.

Останній раз собор Паризької Богоматері отримував серйозні пошкодження ще під час Французької революції в кінці XVIII століття.

Дві світові війни собор пережив майже без пошкоджень, зазначає кореспондент BBC Анрі Астье.

Реставраційні роботи

Масштабні реставраційні роботи в соборі Нотр-Дам розпочалися тільки минулого тижня. Без них собор міг впасти протягом 10 років, говорив в інтерв’ю BBC, що вийшов в ефір минулого тижня, глава благодійного товариства собору Мішель Піко.

За його словами, кислотні дощі й забруднення повітря призвели до ослаблення конструкцій собору.

Реакція світу

Співчуття народу франції у зв’язку із трагедію висловили світові лідери.

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас написав, що пожежа у Соборі Паризької Богоматері вразила німців у саме серце. Наші думки з рятувальниками та нашими французькими друзями”.

Прем’єр-міністр Британії Тереза Мей написала: “Мої думки з народом Франції сьогодні й з екстреними службами, які ведуть боротьбу зі страшною пожежею в соборі Нотр-Дам”.

Джерело: BBC