Предстоятель ПЦУ на початок Індикту: «Починаючи будь-яку нову справу, мовимо: “З Богом!”»

«Сьогодні ніби відкриваємо нову главу нашого життя: перший день осені, початок церковного новоліття, початок нового навчального року і перший день за новим, новоюліанським, календарем… Будь-який початок – це завжди нові можливості, але разом із ними – й певна незвіданість, нові випробування, новий досвід, нові звершення, мрії і прагнення. Бажаю всім терпіння, здоров’я і сил, аби гідно зустріти все, що є “за порогом” цього нового відтинку нашого життя», – зазначив Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній у дописі на своїй фейсбук-сторінці в день початку Індикту, 1 вересня 2023 року.
 
Митрополит запевнив у молитві за всіх школярів і студентів, вчителів і батьків, які розпочинають черговий навчальний рік в умовах війни, саме за це боряться наші Герої: «Пам’ятаймо, що за можливість розпочати навчання в рідних українських школах, так само, як і молитися в рідних українських храмах, ми вдячні Богові та нашим мужнім воїнам-захисникам, які платять за це дуже високу ціну – аби Україна мала сьогодення й майбутнє, аби ми мали СВОЮ Україну».
 
Предстоятель ПЦУ також пригадав, що цей новий церковний рік розпочинається з переходу на оновлений, сучасний новоюліанський календар, яким вже давно користуються більшість Помісних Православних Церков світу, зокрема й ті Церкви, які підтримали автокефалію, помісну Українську Православну Церкву. Таке рішення ПЦУ ухвалила  свідомо, поступово і зважено, соборно – через ухвали Синоду, Архієрейського і Помісного Соборів. Це – ще один крок до нашої духовної незалежності від Росії.
 
«Починаючи будь-яку нову справу, мовимо: “З Богом!” Бажаю нових звершень із вірою та молитвою в серці!», – підкреслив Митрополит Епіфаній.