Предстоятель УАПЦ Макарій: Я не претендую на роль Глави Помісної Церкви

Митрополит УАПЦ Макарій (Малетич) після надання Томосу про автокефалію не виставлятиме свою кандидатуру на посаду Предстоятеля об’єднаної Помісної Православної Церкви.

Про це першоєрарх розповів під час круглого столу «Помісна Православна Церква», який відбувся 7 червня у Львіському музеї історії релігій.

«У мене немає бажання виставляти свою кандидатуру. Я маю єпархію, цього достаньо», – заявив Престоятель УАПЦ.

Миторполит Макарій також зазначив, що серед єпископату, очолюваної ним Церкви, це питання ще обговорювалюся. Він сподівається, що Патріарх Варфоломій, Синод Константинопольського Патріархату надасть відповідні рекомендації українцям щодо кандидатури Глави об’єднанї Церкви.

«Маю надію, що Томос нам нададуть, я того чекав. Нараз не думаю, хто буде очолювати Церкву: чи сильніші, чи слабші. Мене це не цікавить. Думаю тільки, щоби після цього не тішилася Москва, Кирил, Путін. Щоби потім не казали: «Ось отримали Томос, а тепер не можете поділити крісло»», – сказав першоєрарх.

Предстоятель УАПЦ впевнений, що українці отримають автокефалію.

«Не перестаю за Томос молитися. Я щасливий, що УАПЦ дожила до зближення із вселенським православ’ям, що ми встояли і УАПЦ нікому не вдалося розбити», – наголосив він.

Також Патріарх УПЦ КП Філарет заявив, що після надання Томосу не піде на спочинок і готовий очолити Помісну Православну Церкву. Це рішення він мотивує тим, що повинен завершити розпочату роботу.

«Буду. Я повинен залишатися, тому що треба завершити нелегку справу об’єднання Церкви. Не варто думати, що підписали папери – і все як по щучому велінню. Треба працювати і молитися», – сказав Патріарх Філарет.

Джерело: РІСУ