Пресвятая Богородице спаси нас! У День Незалежності у Львові молилися за мир і ласку для України. ФОТО

IMG_936624 серпня 2014 р. у День Незалежності України серед багатьох заходів, організованих спільними зусиллями державних органів влади, органів місцевого самоврядування, громадських, культурних та церковних установ традиційно одним із найважливіших є спільна молитва до Пресвятої Богородиці за долю України.

Уже у двадцять третє представники різних християнських конфесій молитовно звертаються до Пресвятої Богородиці з подякою за духовну опіку та проханням про допомогу у подоланні труднощів становлення національної держави у майбутньому. Цьогорічна молитва була особливою, адже, насамперед, всі просили у Бога миру для нашої країни.

Як і в попередні роки, у богослужінні взяли участь представники усіх християнських конфесій міста. Молитву львів’ян у День Незалежності України також уже традиційно озвучила Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “ДУДАРИК” під керівництвом Народного артиста України Миколи Кацала.

Після Акафісту хор виконав ще низку піснеспівів, присвячених пам’яті героїв, що віддали своє життя у боротьбі за волю України.

Перед Акафістом до присутніх звернувся міський голова Львова Андрій Садовий.

«23-й рік підряд ми тут в цей день разом на нашій молитві до нашої Богородиці. Кожного року День Незалежності – це було велике свято, ми усі були радісні, веселі. І ми сприймали Незалежність як належне, бо ми вільний народ, ми маємо мати свою незалежну країну.  В цьому році ми маємо зовсім інше відчуття незалежності. Бо в цьому році ми розуміємо, що за Незалежність треба боротися кожного дня. І кожного дня ми маємо тяжкі новини, ми маємо похорони. І ми зовсім по-іншому відчуваємо наші символи Незалежності. Наш прапор, з яким сьогодні наші вояки на Сході йдуть в бій з ворогом, прапор, яким накриваємо тіла наших вояків, коли їх ховаємо на наших цвинтарях. Ми сьогодні зовсім по-іншому відчуваємо слова нашого Гімну: «душу й тіло ми положим за нашу свободу». Сьогодні слово «герой» має дуже велику глибину: і медсестра, яка на Майдані рятувала хлопців, і вояк, який собою закрив своїх побратимів, і студенти, і люди старшого віку, і священики, і всі, хто збирає кошти, хто через кордон, як мурахи, возить бронежилети – це все наші новітні Герої. Я не знаю, чому Бог дає нам усім такі випробування, але я завжди вірю, що найтемніша ніч є перед світанком. Ми є Божі діти, ми маємо нашу країну, ми її втримаємо, ми її будемо розвивати, але ми це все  можемо робити разом з Богом і з Божою молитвою», –  зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.