Про екуменічні погляди митрополита Андрея Шептицького говоритимуть у науковій бібліотеці ЛНУ ім. І. Франка

sheptyc'kyjУ четвер, 4 червня 2015 р., о 15.00 год. у головному читальному залі Наукової  бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. М. Драгоманова, 5) відбудеться сорок третє засідання Міждисциплінарного наукового семінару Modus Legendi, присвячене 150-річчю від дня народження митрополита Андрея Шептицького (1865–1944). Захід відбудеться за підтримки управління внутрішньої політики Львівської міської ради.

Із доповіддю “Екуменічні погляди митрополита Андрея Шептицького (за матеріалами листування)” виступить кандидат історичних наук, директор Наукової бібліотеки ЛНУ ім. І. Франка доц. Василь Кметь.

«Тільки для Вас маю жити, – для Вас цілим серцем і душею працювати, для Вас усе посвятити, – ба, навіть за Вас, як цього треба буде, й життя своє віддати, – писав свого часу в одному із послань до вірних митрополит Української Греко-Католицької Церкви Андрей Шептицький, людина, яка стала знаковою постаттю для історії України, спричинилася до відродження і зміцнення духовних позицій унійної церкви, стала символом міжконфесійного порозуміння, символом національної консолідації, тим пастирем, що провадив свій народ крізь страшні духовні, соціальні та політичні катаклізми ХХ ст.» – зазначає Василь Кметь.

У рамках семінару також відбудеться відкриття книжкової виставки “Як будувати рідну хату?”, на якій буде представлено опубліковані праці митрополита Андрея, наукові нариси і популярні книжки про нього, а також дослідження, присвячені історії Церкви в Україні. Особливе місце в експозиції займають пастирські листи, яких митрополит Шептицький за час свого владичого правління написав до вірних понад сотню.

«Батьківське навчання Митрополита, нагадування та застереження і про релігійно-моральні аспекти життя, і про національні та громадянські обов’язки кожного християнина є особливо актуальними сьогодні – у час нових випробувань, війни на сході України та складної ситуації в державі» – наголосив Євген Бойко, начальник управління внутрішньої політики ЛМР.