Прохання про визнання Митрополита Андрея Праведником світу передали до Яд Вашем

Сьогодні, 29 листопада 2019 р., У  Меморіальному комплексі історії Голокосту “Яд Вашем” у Єрусалимі від учасників міжнародної конференції «Отець Климентій Шептицький: життєвий і духовний шлях блаженного Католицької Церкви» було передано прохання про надання Митрополиту Андрею титулу Праведника народів світу.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці  повідомив єрм. Юстин Бойко, синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ: Прохання про признання Митрополиту Андрею Шептицькому титулу Праведника народів світу щойно було передано Капітулі Пам’яті Інституту Яд Вашем на руки  Яфат Бахрах Рон, заступниці директора Музею Голокосту. Висловлюю вдячність моєму ізраїльському товаришу Boris Kaplan за полагодження зустрічі для передачі документів на розгляд”. 

“ У листі ми зазначили, що приходимо нині, щоб просити Вас вшанувати нині всіх тих, врятованих  в часи Голокосту Митрополитом Андреєм, назвавши його ім’я народам як Праведника Народів Світу, щоб сповнити слова про день, коли буде парость Господня красою та славою, плід же земний величністю та пишнотою для врятованих із Ізраїля”,- прокоментував о. Юстин.

Пригадаємо, що 15-16 листопада, у Львівській національній бібліотеці ім. Василя Стефаника проходила міжнародна наукова конференція: «Отець Климентій Шептицький: життєвий і духовний шлях блаженного Католицької Церкви».

Цим титулом  було удостоєно  рідного брата митрополита Андрея Шептицького, блаженного Климентія Шептицького. А у 2013 році Антидифамаційна ліга – американська правозахисна суспільно-політична організація, що протистоїть антисемітизму та іншим формам нетерпимості стосовно євреїв – удостоїла посмертно митрополита УГКЦ Андрея Шептицького нагороди імені Яна Карського за мужність і героїзм у порятунку євреїв у часи Другої світової війни.

Довідка: 

“Праведник народів світу” – офіційне звання, надане людині, яка ризикувала власним життям заради порятунку євреїв у період Голокосту. Звання присуджує Національний Меморіал Катастрофи та Героїзму «Яд Вашем» (Єрусалим, Ізраїль). 

Яд Вашем – ізраїльський національний меморіал Катастрофи (Голокосту) та Героїзму (Єрусалим, Ізраїль). Заснований в 1953 році з метою увіковічнити пам’ять про євреїв — жертв нацизму в 1933—1945 роках та про зруйновані єврейські общини. 

Читайте також: “ Науковці і духовенство звернулися до Яд Вашем з проханням визнати Митрополита Андрея Праведником Народів Світу

Підготувала Христина Кутнів