Прощання з Володимиром Косиком відбудеться сьогодні у Гарнізонному храмі

wide_06.26.1Сьогодні, 27 червня 2017 року, о 12:00 год., в Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла (м. Львів, вул. Театральна, 11) відбудеться Чин похорону історика, діяча ОУН, керівника НТШ у Європі, професора Володимира Косика, який помер у Парижі 12 червня на 92-му році життя. Поховають його на Личаківському кладовищі.

Запрошуємо львів’ян та парафіян нашого храму вшанувати пам’ять видатного українця.

Довідка: Володимир Косик народився 26 листопада 1924 р. в селі Вацевичі біля Дрогобича. Під час Другої світової війни був учасником підпілля ОУН. Наприкінці війни вивезений на примусові роботи до Східної Німеччини, звідки у вересні 1946 р. перейшов до Західної Німеччини, окупованої англо-американськими та французькими військами.

З 1948 року жив у Франції. Навчався в Українському вільному університеті (УВУ) в Мюнхені, у Сорбонні та в Інституті історії сучасних міжнародних взаємин.

Володимир Косик був засновником і редактором франкомовного журналу «Європейський Схід» (фр. L’Est européen). Брав активну участь у громадському житті української діаспори Франції. У 1961 році його обрали головою «Об’єднання українців у Франції».

У 1960–1980-их роках читав лекції з історії України в Українському вільному університеті в Мюнхені, а також у Національному інституті східних мов і цивілізацій університету Париж-3.

З 1992 року часто відвідував Україну, читав спецкурси з історії України в багатьох університетах України: (Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Дрогобич). З 2000 року обіймав посаду професора Львівського національного університету ім. Івана Франка, читав лекції з історії України в цьому університеті.

Джерело: Капеланство.INFO