Православна Церква України дозволила у час карантину звершувати Богослужіння без парафіян

Про рішення, ухвалене Священним Синодом ПЦУ, сьогодні, 24 березня 2020 року, повідомили на офіційній фб-сторінці Православної Церкви України.

Рішенням Священного Синоду дозволено проведення богослужінь у храмах самими лише священнослужителями та церковнослужителями і співаками, без особистої присутності мирян.

24 березня 2020 року шляхом дистанційного спілкування (телеконференції) Священний Синод Православної Церкви України ухвалив відповідне рішення, беручи до уваги рішення органів державної влади та місцевого самоврядування щодо посилення обмежень свободи пересування та свободи зібрань. Було роз’яснено, що на час дії цих посилених обмежень третій пункт «Практичних настанов для єпископату, духовенства і вірних у зв’язку з оголошеною пандемією особливо небезпечної коронавірусної хвороби (COVID-19)» (затверджених Священним Синодом 17 березня 2020 р.) дозволяє проведення богослужінь у храмах самими лише священнослужителями та церковнослужителями і співаками, без особистої присутності мирян. Під час проведення таких богослужінь миряни повинні долучатися до спільної молитви, використовуючи можливості віддаленого зв’язку.

Синод наполягає перед державною владою та органами місцевого самоврядування на тому, що богослужіння і молитва, діяльність священнослужителів та церковнослужителів не можуть бути повністю зупинені, храми повинні залишатися доступними для особистого відвідування віруючими, з дотриманням норм карантину, підвищеної санітарної безпеки та «соціальної дистанції». У разі запровадження спеціальних дозволів на пересування Синод наполягає на наданні таких дозволів священнослужителям та церковнослужителям для виконання ними своїх релігійних обов’язків.

Рішенням Синоду були внесені зміни до «Практичних настанов для єпископату, духовенства і вірних у зв’язку з оголошеною пандемією особливо небезпечної коронавірусної хвороби (COVID-19)». При цьому враховувалися подібні рішення, вже прийняті Помісними Православними Церквами (Вселенським Патріархатом, Олександрійським Патріархатом, Антіохійським Патріархатом, Єрусалимським Патріархатом, Румунським Патріархатом, Церквою Кіпру, Церквою Греції та іншими).

Повністю з ухваленим сьогодні документом можна ознайомитися за цим посиланням: bit.ly/2vR0Ady

Джерело: фб-сторінка ПЦУ