Рада єпископів Львова закликала молитися за людей, зниклих під завалами на Грибовицькому сміттєзвалищі

Сьогодні, 31 травня, у Львівській міській раді відбулася зустріч єпископів різних конфесій із міським головою та керівниками ЛМР. Владики закликали усіх небайдужих до молитви за осіб, які опинилися під завалами на Грибовицькому сміттєзвалищі внаслідок обвалу сміття після пожежі.

Від духовенства у зустрічі взяли участь: Блаженніший Макарій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ, владика Димитрій, Митрополит Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП, владика Володимир, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, владика Філарет, єпископ Львівський і Галицький УПЦ, Володимир Якимів, єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської, о. Юзеф Павлічек, генеральний вікарій Львівської Архидієцезії РКЦ, о. Павло Дроздяк, капелан Львівської міської ради, о. Олег Древняк, міський благочинний Львівської єпархії УАПЦ, о. Тадеус Геворгян, настоятель Вірменської Апостольської Церкви.

Міський голова Львова Андрій Садовий проінформував владик про ситуацію, що склалась на Грибовицькому сміттєзвалищі, а також про заходи щодо ліквідації зсуву і аварійно-рятувальні заходи з пошуку рятувальників, які опинились під завалами.

Під час зустрічі духовенство обговорило з представниками влади ряд питань пов’язаних з організацією дозвілля дітей під час літніх канікул, зокрема, зосередило увагу на безпеці дітей.

Крім того, єпископи акцентували увагу на проблемі щодо збереження історично-культурної спадщини храмів міста та інших суспільно-важливих питаннях.

Також сьогодні о 21.00 год. у всіх храмах міста відбудеться загальноміський передзвін, як знак єднання у сумний для міста час.

«Під час сьогоднішньої зустрічі владик ми зазначали про потребу консолідуватися сьогодні як одна громада і бути солідарними з тими, хто перебуває у пошуку рідних. Цей передзвін має нагадати, що ми молимося за тих, хто пропав безвісти і їх родини. Важливо, щоб ситуація не нагніталася, а вирішилася у доброму ключі. Отож передзвін – це заклик до спільної молитви», – зазначив капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк.

Нагадаємо, 28 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі трапилась пожежа, яку вдалося ліквідувати. А згодом там стався зсув сміття, під який потрапили троє рятувальників ДСНС та працівник ЛКП «Збиранка». Станом на зараз знайдено тіло одного рятувальника. Роботи з пошуку інших зниклих під завалами людей тривають.