«Радружу» – 20 років: Літня іконописна школа УКУ у Львові запрошує на ювілейний семестр

Літня іконописна школа «Радруж» запрошує на учасників на інтенсивний двотижневий курс. З нагоди 20-ліття «Радруж» підготував цікаву програму для всіх, хто хоче спробувати себе в іконописі.

20-та ювілейна Літня іконописна школа відбудеться 30 червня – 13 липня. Учасники спробують себе в іконописі як мистецтві та духовній практиці. Школа відкрита для усіх зацікавлених – для участі у програмі не вимагають попередніх навиків іконопису чи мистецької освіти. Долучатися можуть як початківці, так і досвідчені іконописці. А формат Літньої школи зручний для людей з інших міст та країн.

«Цього року у нас ювілей – 20 років існування Іконописної школи “Радруж” при Українському католицькому університеті. Ми приготували для вас цікаву програму на літній період, тож ласкаво запрошуємо розділити з нами радість святкування у творчому процесі», – зазначають організатори.

В рамках ювілейної Школи організатори пропонують чотири рівні практичних занять та два теоретичних курси:

–          Початківці працюватимуть із одним із кращих взірців малярства поч. XV ст. – іконою арх. Михаїла або Гавриїла з с. Ванівка (на вибір). «Складні малярські партії, створені напівдорогоцінними пігментами, занурять вас у незнаний світ кольору і фактури», – зазначають в «Радружі».

–           Студенти ІІ рівня будуть вперше за 20 років наслідувати фрагмент ікони «Вознесіння Христового» з Радружу, шедевр XIV ст.  Цей взірець – важлива смислова прив’язка до назви Школи, підкреслюють оранізатори.

–          Студенти ІІІ рівня писатимуть фрагмент ікони Богородиці з Еммануїлом, який має складне моделювання ликів та потребує значних практичних навичок.

–          Студенти IV рівня будуть мати нагоду створити власну творчу композицію ікони Різдва Христового та закріпити навики моделювання.

Бонус програми: учасники матимуть нагоду побачити оригінали ікон, які будуть наслідувати, та послухати лекцію про малярство майстра тієї чи іншої ікони від Олі Цибко.

Деталі програми за посиланням: https://radruzh.org/news/20-ta-juvilejna-litnja-ikonopysna-shkola-30-chervnja-13-lypnja/

Також відбудуться:

  •     Літній онлайн-курс іконопису – можливість торкнутися світу натуральних пігментів та яєчної темпери наслідуючи майстра XV ст. не виходячи з домівки.

Деталі: https://radruzh.org/news/litnij-onlajn-kurs-ikonopysu-2024-r-/

  •     Дитяча літня іконописна школа – 17-22 червня 2024 р – чудова нагода для дітей віком 10+ натхненно та з користю провести час літніх канікул.

Деталі:  https://radruzh.org/news/litnja-dytjacha-shkola-ikonopysu-17-22-chervnja-2024-r-/

Повідомила Марічка Хомишин