В останню неділю липня Крехівська василіянська обитель відсвяткує празник чудотворної ікони Матері Божої. Монастир запрошує паломників помолитися перед відомою святинею та отримати повний відпуст.
Про це Крехівський монастир повідомляє у фейсбуці.
Святкування у Крехівському монастирі відбудуться 26-27 липня. Це нагода побувати в давній чернечій обителі, помолитися, посповідатися та отримати повний відпуст, адже храм Преображення Господнього при Крехівському монастирі святого Миколая ЧСВВ отримав статус особливого відпустового місця Ювілейного 2025-го року.
Програма святкувань
Субота, 26 липня
12:00 – Процесійний хід до джерела. Водосвяття;
15:00 – Хресна Дорога по горі Побійній;
17:15 – Урочисте винесення Чудотворної ікони Божої Матері на відпустову площу;
17:30 – Свята Літургія;
20:00 – Молебень до Пресвятої Богородиці;
21:00 – Адорація і молитовна програма на площі;
23:00 – нічні чування у храмі Переображення ГНІХ;
Неділя, 27 липня
7:30 – Свята Літургія у храмі Переображення ГНІХ;
9:00 – Утреня і Акафіст до Пресвятої Богородиці;
11:00 – Архиєрейська Свята Літургія і уділення повного відпусту.
Довідка
Липневим відпустом у Крехівському монастирі вшановують Верхратську чудотворну ікону Пречистої Діви Марії, що остаточно повернулася до обителі в 1991 році.
Історія ікони сягає XІV століття. Її авторства наразі установити історикам не вдалося, бо святиня була перемальована в 1980-х і її сучасний вигляд святині не відповідає оригіналові. Ікона походить із Василіянського монастиря у с. Верхраті (зараз територія Польщі): за даними досліджень, ігумен цієї обителі Ісаак Сокальський переніс її сюди зі Замостя у 1682 році. Через шість років святиня вперше прославилася чудесами. 2 липня 1688 року, на свято Положення Чесної Ризи Пресвятої Богородиці, двоє ченців стали свідками чуда: ікона Матері Божої почала плакати кривавими сльозами. Люди спостерігали диво упродовж чотирьох тижнів. Серед очевидців був і львівський єпископ Йосиф Шумлянський. Побачивши криваві сльози, якими спливала ікона, влітку 1688 року він пастирським листом проголосив її чудотворною. Чуда й оздоровлення за посередництвом Верхратської ікони почали фіксувати: до 1794 року їх записали вже близько 150.
В 1810 році, після того, як Верхратський монастир було скасовано, ікону урочисто перенесли до Крехова, де вона пробула майже 150 років. Коли в 1949 році радянська влада насильно виселяла ченців-василіян з Крехова до Унева, святиню перевезли до православного храму Святої Параскеви П’ятниці у Львові. Після виходу УГКЦ з підпілля Верхратську ікону в 1991 році ікону передали до львівського Свято-Онуфріївського монастиря, а 19 травня 1991 року – повернули до Крехова. Тут реліквія, нині відома як Крехівська ікона Божої Матері, перенесена з Верхратського монастиря, зберігається в бічному престолі роботи Ігоря Косика. В останню неділю липня обитель традиційно святкує празник Крехівської ікони, на який прибуває чимало паломників.
Довідка за матеріалами misionar.in.ua.
Головне фото: krekhivmonastery.org
Також читайте: Крехівський новіціят: місце, куди кличе Бог
Чудотворні ікони Львова: «Світлоносну свічу бачимо – святу ікону Твою, Богомати»
Ігумен Крехівського монастиря: «Мій тато сказав: то тут нормальні хлопці, можеш залишатися»