«Радуйся, нам повсякчас помічнице!»: у Львові вшанували Теребовлянську ікону Богородиці

У неділю, 25 травня, в Архикатедральному соборі Святого Юра у Львові відзначили свято на честь Теребовлянської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. Святиню вшанували урочистим обходом довкола храму і виставили для почитання.

Про це повідомляє фейсбук-сторінка собору Святого Юра.

Марійське свято в соборі Святого Юра розпочали Божественною Літургією, після якої ікону Теребовлянської Богородиці урочистою ходою обнесли довкола храму «в наміренні за припинення війни, нашу перемогу і мир в Україні».

 За традицією останніх років, свято на честь Теребовлянської ікони відзначають у останню неділю травня. Ікону прикрашають квітами та кількаметровим білим вельоном, який несуть члени молодіжних спільнот та парафіяни собору.

Після цього ікону, з якою звершували обхід, виставили для почитання. «Учасники моління змогли приступити до Теребовлянської Чудотворної ікони, щоб поручитися нашій Небесній Матері, яка з давніх-давен покривала й покриває нас Своїм омофором, берегла й береже, опікувалася і надалі опікується нашим багатостраждальним народом», – зазначають у повідомленні. Приступити до ікони можна буде протягом кількох наступних днів до кінця травня. 

Довідка

Ікона Матері Божої Теребовлянської (Матері Божої Милостивого Захисту) є однією із найстаріших «плачучих» ікон в Україні. Це ікона «Одигитрія» («Та, що вказує шлях»),неодноразово прославлена чудами. Святиня походить зі Свято-Преображенського монастиря ЧСВВ поблизу міста Теребовля (Тернопільщина). Перші згадки про неї збереглися зі XVII століття, зокрема свідчення про те, як ікона кілька разів плакала, а також як через заступництво Богоматері теребовлянський замок вистояв проти навали турків і татар. У 1673 році єпископ Йосиф Шумлянський проголосив Теребовлянську ікону Пресвятої Богородиці чудотворною, а в 1674-му її було перенесено на львівську Святоюрську гору. У 1704 році під час шведської облоги Львова ікона знову плакала, чим так вразила шведського генерала Штембока, що він звільнив місто від контрибуції та відступив від нього.

 У 2000-2001 роках Ярослав та Данило Мовчани відреставрували Теребовлянську чудотворну ікону. Реставрація відкрила на поверхні ікони виразні сліди потоків рідини з очей Богородиці.

25 червня 2001 року під час візиту до України Папа Іван Павло ІІ відвідав собор святого Юра та коронував Теребовлянську ікону. Нині побачити її можна у лівій наві собору. Перед нею щосереди моляться акафіст, а наприкінці травня святиню вшановують особливим Богородичним святом.

Також читайте: Чудотворні ікони Львова: «Світлоносну свічу бачимо – святу ікону Твою, Богомати»

Ікона, яка єднає Україну та Польщу

Сихівська Марія: невідоме чудо Богородиці з Гваделупи, що триває у Львові