Редемптористи повертаються до «своєї колиски» в Мостиськах на Львівщині

Редемптористи, які служать в латинському обряді, відновлюють своє служіння в Мостиськах на Львівщині. В четвер, 7 вересня, Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький зустрівся з Настоятелем Варшавської провінції Згромадження Найсвятішого Відкупителя отцем Даріушем Пашинським.

Саме в Мостиськах 140 років тому зародився культ Матері Божої Неустанної Допомоги, який поширився на українських та польських землях – і тут відновилася після вигнання з Варшави у 1807 році перша спільнота редемптористів.

Про це повідомляє пресслужба Львівської архідієцезії РКЦ в Україні.

Отець Даріуш Пашинський розповів, що зустрівся з архієпископом Мечиславом для того, щоб підписати угоду про повернення отців-редемптористів до Санктуарію Матері Божої Неустанної Допомоги у Мостиськах.

«Редемптористи повертаються після 11 років перерви. Ми завершили свою місію після смерті о. Владислава Зьобро, але знову повертаємося до нашої, фактично, колиски. Адже рівно 140 років тому, 8 вересня 1883 року, до храму св. Катерини Александрійської було внесено ікону Матері Божої Неустанної Допомоги. Її привіз із Риму Слуга Божий Бернард Лубєнскі і саме з цього місця почав зароджуватися культ Матері Божої Неустанної Допомоги на тодішніх польських землях. Це також була перша спільнота Редемптористів після того, як нас вигнали з Варшави у 1807 році», – повідомив о. Даріуш Пашинський.

Львівський митрополит РКЦ Мечислав Мокшицький (ліворуч) і Настоятель Варшавської провінції редемптористів о.Даріуш Пашинський

Урочисте впровадження відбулося сьогодні, 8 вересня. Святу Месу з цієї нагоди очолив єпископ-помічник Едвард Кава, який родом з Мостиськ. А розпочнуть своє служіння на Львівщині «ветеран місії – о. Кшиштоф Щиґло, а також о. Даріуш Сьвіда, котрий також чимало років служив у Трускавці та Бориславі».

Отець Даріуш розповів, що головним завданням редемптористів їхньої провінції буде опіка над Санктуарієм, тобто душпастирське служіння та поширення культу Матері Божої Неустанної Допомоги. А оскільки харизмою Згромадження є також проголошування парафіяльних місій та реколекцій, то один із отців буде виконувати саме таке завдання.

Також читайте: Сьогодні Римо-католицька церква вшановує пам’ять святого засновника Згромадження редемптористів

Для того, щоб краще зрозуміти, що є спільного та відмінного між українськими та польськими редемптористами, ми звернулися по коментар до протоігумена Львівської провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя ієрм. Володимира (Борейка). Він розповів, що їхня Провінція є східною гілкою Згромадження візантійського обряду, і Львівщина, так би мовити, є їхньою «канонічною територією». Тому, коли монахи Варшавської провінції з РКЦ вирішили відновити свою діяльність у Мостиськах, то звертались з відповідним листом до львівських співбратів.

«У нас дуже хороші стосунки з редемптористами Варшавської провінції, отець Даріуш був присутній на нашій капітулі, а я – на варшавській. На чолі нашого Згромадження один архімандрит, який перебуває в Римі, а кожна Провінція діє автономно. Наші співбрати з Варшавської провінції вестимуть свою діяльність поміж римо-католиків, а наша місія – це греко-католики», – розповів ієрм. Володимир (Борейко).

Також читайте: О. Володимир (Борейко): «Життя вартує того, щоб жити ним вповні і не шкодувати»

О. Ігор Гнюс ОР: «Домініканські проповіді можна порівняти до кави еспресо»