Реконструкцію львівської Синагоги розпочато

zolotaya_rosa_ryinyУ Львові розпочались роботи з реставрації руїн синагоги «Золота роза», що знаходиться на вул. Федорова, 37.

«Золота Роза» була зруйнована 1943 року. Фактично збереглася тільки її північна та західна стіни у фрагментах та основний вхід в синагогу. Деякі роботи тут були проведені в 70-х роках.

За інформацією управління охорони історичного середовища ЛМР, проект реставрації та консервації руїн синагоги «Турей Загав» («Золота Роза») на вул. Федорова, 27 розроблений ДП «УРСНРІ «Укрзахідпроектреставрація». Підрядна організація, яка виконує консерваційні та реставраційні роботи руїн синагоги – ПАТ «Львів-Реставрація», повідомляють у прес-службі ЛМР.

«Нічого нового добудовуватись не буде. На стінах буде тільки новий тиньк і нове пофарбування. Всі інші елементи будуть законсервовані, за виключенням стін, які руйнуються – вони будуть доповнені таким самим каменем, з якого були збудовані. Існуюча дахівка вже не виконує своєї функції. Проектом передбачено, що вона буде демонтована і буде влаштовано плити пісковику, які будуть покладені на гідроізоляційний розчин. Весь асфальт, який тут є, буде знятий і буде понижений до первісного рівня. Крім того, буде зроблено водовідведення дощових вод, замінена каналізація. Це основні роботи, передбачені у проекті» розповідає начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Роботи планують завершити до кінця жовтня.

Golden_Rose_Synagogue_02Додамо, що синагога «Золота роза» кінця 16 століття – цінна пам’ятка єврейської  культурної спадщини у місті Львові. Будівля була знищена у результаті вибуху під час німецької окупації. У 2007 році на території пам’ятки проводились розкопки. Також вона включена до затвердженої урядом у 1999 році програми відтворення видатних пам’яток історії та культури України.