Релігійна громада у Мостиськах вийшла зі складу УПЦ МП

Релігійна громада Української православної церкви у м. Мостиська (Московський патріархат) Храму преподобного Амфілохія Почаївського ухвалила рішення вийти зі складу Львівської єпархії Української православної церкви і приєднатися до складу Вселенського патріархату. Про це повідомляється на сайті Мостиської міської ради.

Також вирішили у богослужіннях поминати «Його Всесвятість Варфоломія, Архієпископа Константинополя – Нового Риму і Вселенського Патріарха».

Зазначимо, що в Україні зростає підтримка ідеї розриву зв’язків УПЦ московського патріархату з російською православною церквою. Сьогодні за цю ініціативу 74% (на початку березня – 63%). Не підтримують – лише 7%. Водночас половина опитаних (51%) вважають, що держава повинна заборонити діяльність УПЦ МП на території України (заборону підтримують дві третини опитаних мешканців заходу і лише 29% – сходу). 

Нагадаємо, що на Львівщині громада села Баня Лисовицька, що у Стрийському районі області, вийшла з УПЦ Московського патріархату. Парафія перейшла у склад Православної церкви України. Також парафіяни Свято-Успенської громади села Речичани, що в Городоцькому районі на Львівщині, залишили Московський патріархат та перейшли в Православну церкву України.

Раніше настоятель Свято-Воскресенського Новоафонського монастиря у Львові о.Іов (Ольшанський) разом з громадою перейшли з юрисдикції Української православної церкви (Московського патріархату) до Львівської єпархії Православної церкви України.

Джерело: Твоє Місто