Рік без Кузьми – назавжди в наших серцях ( улюбленіі пісні та мамина книжка)

Якщо у вас немає гармонії – то беріть гармонь і гармонуйте!!!
Кузьма

1910615_1657357617848815_4597638977826118498_nРівно рік тому, 2 лютого, вся Україна дізналася дуже сумну новину – не стало життєрадісного талановитого музиканта та активного громадського діяча Андрія Кузьменка, лідера гурту «Скрябін». Музикант, у якого залишилася дружина Світлана та донька Марія-Барбара, трагічно загинув у дорожньо-транспортній пригоді.

Кузьма Скрябін назавжди залишив слід в історії музики незалежної України. На його піснях і хітах виросли цілі покоління, а творчий шлях був яскравим і по-своєму унікальним. Не кажучи вже про громадську активність, адже всім відомо, що Андрій жертвував чимало коштів та часу для АТО та відвідував територію бойових дій.

Редакція сайту «Духовна велич Львова» висловлює співчуття його родині! І сьогодні пропонуємо Вам згадати його творчість, яка найбільш наповнена повчанням добра, радості та навіть духовності; яка ще на довгі роки залишиться в серцях мільйонів його шанувальників.

1) «Добряк» – мила та зворушлива композиція про те, як важливо та складно на сьогодні залишатися по-справжньому доброю людиною, попри біль, глузування та розчарування в інших. Не втомлюйтеся дивитися на світ очима дитини – так щиро і правдиво!
Режисер: Кузьма
Оператор: Андрій Макаренко
В головній ролі: Андрій Марцинківський
Переглянути відеокліп “Добряк” 

2) «Місця Щасливих Людей»/ («А пам’ятаєш?»).

Мадрид, Берлін, Стокгольм чи Париж… Яка, зрештою, може бути різниця, коли поруч є кохана людина? Лише завдяки коханню у нас є стимул бути інакшими, бо нудно пливти по течії, як інші…

Слова: Андрій Кузьменко
Музика: Скрябін
Режисер: Кузьма Скрябін
Монтаж та пост-продакшн: Ігор Кулинич
Місце зйомки: Дніпровсько-Бузький лиман, Миколаївська область
Переглянути відеокліп “Місця щасливих людей”

3) «Мам» – погодьтеся, мабуть, ця пісня вже стала гімном для наших матерів. І хоча, здавалося, усі важливі слова вже давним-давно кимось сказані, однак це немає ніякого значення, якщо вони сказані вчасно і доречно:

«Я дуже дякую тобі за то, шо я вмію
І дякую тобі за то, шо я розумів
Ті речі, яких не пояснюють навіть в книжках.
Хай буде біля тебе завжди ангел-хранитель
І я десь тут поряд буду також бродити,
Шоб не міряти наше життя в телефонних дзвінках…»

Мам – пісня з альбому Радіо Любов групи Скрябін.

4) «Люди, як кораблі».

У житті ми робимо багато помилок, проте одні можна виправити легко, а інші – край важко, а решта – на жаль, з тих чи інших причин вже ніколи. Тому якщо хтось помилився, то може краще допомогти, ніж осудити, адже хто ми є такі?!

Муз.: А.Кузьменко, сл.: А.Кузьменко.
Реж.: А.Кузьменко.
Переглянути відеокліп “Люди, як кораблі”

5) «Кольорова» – життя це не зебра, яка має тільки чорні та білі смуги. Життя – це насамперед різнобарвна веселка, якщо ми хочемо жити яскраво.

Переглянути відеокліп “Кольорова”

6) «Старі фотографії»

Як писав відомий французький романіст, філософ, публіцист, один з лідерів філософсько-мистецького напрямку екзистенціалізму та лауреат Нобелівської премії з літератури: «У нас немає часу, щоб стати самим собою. Його вистачає лише на те, щоб бути щасливим». Тому насолоджуйтеся кожним прожитим моментом і, звісно ж, робіть побільше фотографій. Тому що коли життя насичене – всього навіть не запам’ятаєш.

Режисер: Катя Царик
Переглянути відеокліп “Старі фотографії”

7) «Сам собі країна»

Допоки ми шукаємо щастя на чужині, можливо, варто докласти зусиль, щоб воно стало можливим й удома?..

муз.: А.Кузьменко, сл.: А.Кузьменко.
реж.: А.Кузьменко.
Переглянути відеокліп “Сам собі країна”

8) «То є Львів»

Про такий рідний Львів – старенького ґонорового дядька, який не може не зачарувати!
Переглянути відеокліп “То є Львів”

9) «Пусти мене» – про те, що велике щастя зустрічати кожен новий день:
«Відповів мені мудрий Бог
Вічним небом і золотом зірок:
Ти не спіши, слухай, тільки не спіши,
Піднятися до мене встигнеш ти завжди.
Поки ти ще серед людей –
Навчися цінувати кожен новий день…»

10) «Дельфіни»

За день до трагедії гурт “Скрябін” презентував новий кліп на пісню “Дельфіни”, який став останнім для Андрія Кузьменка.

“Зайди в холодну воду, не бійся намочити ноги, Переплисти кілометри льоду з дельфінами на той бік моря…”, – співає Кузьма.

Режисерська група: Тарас Голубков, Роман Безверхий, Павло Кільдау
Переглянути відеокліп “Дельфіни”

moya_doroga_ptahaПісля трагедії, мати Андрія Ольга Кузьменко написала книгу «Моя дорога птаха. Мамина книжка», яка з’явилася у «Видавництві Старого Лева». «Моя дорога птаха» – це книга, в якій пульсує суцільна емоція, живий нерв. Вона умовно розділена на три частини – своєрідний фотоальбом як обрамлення до маминої розповіді про Андрія Кузьменка, його казка «Тарасик, тролейбус і святий Миколай» і підбірка текстів його пісень. Але насправді це слова, які мама просто не могла не сказати про свого сина, про свою найдорожчу птаху, про те, яким він був і яким завжди буде для неї. Книга має і соціальну складову: 10 грн. з вартості кожного примірника ідуть в Благодійний фонд Кузьми Скрябіна.

Тепер шанувальники по всій Україні намагаються вшановувати його пам’ять: встановлюють пам’ятні знаки, перейменовують вулиці та сквери на його честь, вручають посмертно нагороди, присвячують йому свої пісні, влаштовують концерти…

Сподіваємося, що він тепер щасливіший, ніж будь-коли, бо він є постійно посеред нас і разом з нами. Адже поки живе його музика, доти він Є у наших серцях!..

Оксана Войтко

Використані матеріали: tsn.uastarylev.com.ua