«Рівні»: коли у любові ми рівнозначні

14054822_1732703636980879_1362740457_nНапевне, кожен з нас неодноразово зауважував, що для людини притаманно поєднувати у собі непоєднуване. До прикладу, у той час, коли ми намагаємося отримати якусь владу над іншими, або бути в центрі уваги в певних ситуаціях, з іншого боку – прагнемо бути такими, як інші та боремося за рівнозначність наших прав абсолютно у всіх сферах. Адже, коли в одному кінці землі розробляють інноваційні технології, то в іншому – люди стріляють один в одного з гармат чи б’ються палицями… Тим не менш, у світі все ж присутні такі «вічні» цінності, як любов, кохання, добро та милосердя… Однак майбутнє завжди загадкове і таємниче, тож яке місце будуть займати ці почуття надалі?

Мабуть, з чимось подібним стикнулися головні герої фільму «Рівні» Сайлас та Ніа… Оскільки всі події відбуваються в майбутньому, то світ, який ви побачите в кінокартині, дивовижний і в той же час дивний. Тому що у ньому немає насильства, гніву, страху, любові і взагалі будь-яких емоцій.

А все почалося з того, що після масштабної війни, яка знищила більшу частину людства, люди спромоглися побудувати нове «ідеальне» суспільство, в якому не існує воєн, конфліктів, хвороб і депресій, бо люди перестали відчувати як позитивних, так і негативних емоцій. Своє суспільство вони називають «колектив», а себе – «рівними», де немає бідних чи багатих. Кожен задоволений своїм добробутом, і запросто може попросити допомоги у будь-якої людини, адже «рівним» не притаманна жадібність.

У той час, коли люди вже зуміли побороти навіть рак, тільки одна недуга все ще вражає людей – так званий «SOS» або синдром громадської свідомості (англ. Switched On Syndrome). Носії синдрому знову починають відчувати і розпізнавати різноманітні емоції, які часто призводять до самогубств. Тому в суспільстві до них ставляться, як до хворих, і навіть побоюються зараження.Тому для того, аби синдром не розповсюджувався, таких громадян ізолюють в таємничу Нору – темне місце, з якого не вдалося вибратися ще нікому.

Зокрема Сайлас, як і всі «рівні», живе в «колективі». Проте в один прекрасний день розуміє, що він «заражений» вірусом SOS, так як закохався в дівчину Нію, яка вже протягом довгого часу приховує свою хворобу від всіх оточуючих. Закохані відмовляються приймати ліки, які вилікують «SOS», і планують втечу. Однак напередодні запланованої дати з’ясовується, що Ніа вагітна, і її ізолюють. Друзям вдається звільнити її, видавши за іншу дівчину, яка нещодавно покінчила з собою. Сайлас, думаючи, що Ніа померла, приймає препарат, який за кілька годин повинен остаточно позбавити його можливості відчувати…

То чи вдасться їм пройти випробування «гартування» свого кохання? Чи зуміє любов перемогти і вистояти, чи Сайлас все-таки позбудеться від своїх емоцій, а саме кохання?

Кінострічка «Рівні» (англ. Equals) – американський науково-фантастичний фільм-антиутопія 2015 року режисера ДрейкаДоремуса, у якому головні ролі зіграли Ніколас Холт, Крістен Стюарт, Гай Пірс, ДжекіУівер, Тобі Хасс та багато інших.

«Любов ніколи не вимагає, вона завжди дає. Любов завжди страждає, ніколи не виражає протесту, ніколи не мстить за себе», – влучно зазначив одного разу відомий індійський державний і політичний діяч, національний герой Могандас Карамчанд Ґанді. Без сумніву, любов варта того, щоб за неї боротися. Тому, можливо, замість того, щоб гнатися за ідеалами та ламати чергові системи, варто залишити час та місце спочатку для неї?.. Адже не слід забувати, що ми всі рівні перед Богом, але це не заважає нам бути різними та гідними найкращого!

Редакція сайту «Духовна велич Львова» бажає вам приємного перегляду, а ще натхненних та мрійливих вихідних. Нехай ваші серця випромінюють любов та кохання, повагу і підтримку до інших! Успіхів! =)

Оксана Войтко

Джерела:https://ru.wikipedia.org, http://kinogo-hd.co/