Римсько-католицька парафія св. Йоана Павла ІІ звершила Великодні таїнства християнського втаємничення

Під час Октави Великодня 25 дорослих і старших дітей охрестилися та дві ромські пари повінчалися на парафії св. Йоана Павла ІІ у Львові. 

Після відповідної катехизації для дорослих, батьків та дітей під час Літургії Пасхальної Вігілії було охрещено 25 осіб. Усі вони – біженці від війни, живуть у парафіяльному домі св. Йоана Павла ІІ у Львові. Одна дитина – однорічна, інші – від чотирьох до десяти років. Також охрестилися п’ятеро дорослих.

У Великодній понеділок дві пари уклали таїнство шлюбу. Троє наречених були охрещені в парафії, будучи вже дорослими, один був римо-католиком з дитинства, коли власне церква латинського обряду для багатьох українських ромів сприймається як своя. Сімейні пари вже мають трьох-п’ятьох дітей. У ромській культурі, незважаючи на існування досить міцних сімей, втаїнство шлюбу практикується досить рідко. Основною причиною може бути відсутність душпастирської опіки, а також невеликі юридичні вимоги, які і так важко пройти ромам. За їхнім прикладом ще чотири пари хочуть укласти сакраментальний шлюб.

За парафіяльною традицією молоді пішли на Вечірню (латинської мовою) до другого храму парафії, до монастиря бенедиктинок у с. Солонка біля Львова.

Повідомив о. Григорій Драус
фото: Анастасія Трофимчук
Оксана Кунтій