Сакральні пам’ятки XVIII ст., знайдені у найдавнішому храмі Львова, вперше виставлять для загального огляду

Фото скульптури одразу після виявлення
Фото скульптури одразу після виявлення

У Княжому храмі Львова – церкві св. Миколая під дахом дзвіниці було знайдено дві скульптури ангелів, які ймовірно належать до кола майстрів знаменитого Йоганна Пінзеля. Саме їх, 12 лютого 2016 року, представлять серед інших експонатів в рамках виставки “Скарби княжої церкви св. Миколая у Львові”. Експозиція триватиме до 12 березня у Музеї історії релігії (пл. Музейна, 1). Відкриття виставки о 16.00 год.

Основна ідея виставки – представити духовні скарби, які церква св. Миколая пронесла крізь віки.

«Упродовж багатьох століть церква св. Миколая у Львові була осердям українського духу. Незважаючи на зміну політичних устроїв та міжконфесійні розходження, храм гуртував українську громаду своїми духовними традиціями та мистецькими пам’ятками, а також вражав поєднанням у своєму просторі різних традицій та впливів. Не випадково й сьогодні, у час суспільного ірраціоналізму, у світі, де вартість не відповідає цінності, а зміст – формі, де зло заховане за маскою доброчесності, виявлені та оновлені сакральні пам’ятки повертаються з давніх сторінок історії королівсько-княжого Данилового храму, нагадуючи про вічне й нетлінне» – наголосив священик церкви св. Миколая о. Андрій Дуда, один з ініціаторів та промоторів заходу.

Читайте також: У Львові представлять найдавнішу хоругву та унікальні пам’ятки сакральної скульптури Княжого храму св. Миколая

Ініціатива реалізовується в рамках мистецького проекту народного художника України Мирослава Отковича “Нація, історія, культура”.

Організаторами виставки є церква Св. Миколая у Львові,  громадська організація «Мистецький фонд імені Короля Данила», Львівська філія Національного науково-дослідного реставраційного центру України, Львівський музей історії релігії за підтримки Львівської міської Ради та широкого кола прихильників вивчення правдивої історії України.

«Часом, ми, львів’яни, не усвідомлюємо, які ми щасливі жити в місті, котре закарбувало в камені, музиці, скульптурах, давніх переказах і поезії славетну історію краю, який розташований на перехрестях Європи та суттєво впливав на долю історичних подій, що змінювали її хід. Ми хочемо знати правдиву історію краю, через його велич, перемоги і поразки. Вдивляючись в її лик, розпізнати ту правдиву дорогу, яку вготувало нам Боже провидіння і хід історії» – зазначають  організатори.

Довідка:

Проект «Нація, історія, культура» народного художника України Мирослава Отковича має на меті, разом з громадською організацією «Мистецький фонд імені Короля Данила», представляти найважливіші події і факти з історії України. Вже проведено п’ять заходів, які розкривають ідею проекту: «Король Данило», «1000 років Софії Київській», «Княжна Анна – королева Франції», які були показані у Львові та Києві. А також інсталяція у Львівській філармонії присвячена Гімну України та 200-літтю від дня народження Михайла Вербицького, конференція у Львівському національному університеті ім. І. Франка до 150-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького.