Салезіанська родина в Україні підбила підсумки 2018 року

Упродовж літа 2018 салезіани, аніматори і волонтери провели п’ять літніх таборів для тисячі двохсот дітей і молоді з різних регіонів України. Вони пройшли в радісній атмосфері, де була гарна можливість навчитися бути добрими християнами та плекати справжню салезіанську радість.

22


За підтримки Львівської освітньої фундації був запущений дворічний проект «Курси аніматорів для шкіл Львова» у співпраці з Навчально-методичним центром освіти міста Львова. Тридцятеро учнів із шести загальноосвітніх навчальних закладів беруть участь у програмі, щоб навчитися в дусі засновника Салезіанського згромадження святого Івана Боско організовувати літні канікули у пришкільних таборах, дозвілля для дітей протягом великих перерв і після уроків.

Влітку відбувся четвертий салезіанський форум, який уже за традицією організовують щороку. Темою форуму було гасло «Слухати серцем», беручи до уваги, що основною проблемою сучасної молоді є невміння слухати чи невміння слухати вдумливо, слухати серцем. Форум відбувся в Новосілці і зібрав понад двісті п’ятдесят молодих людей і салезіанських аніматорів з різних куточків України. Протягом трьох днів учасники слухали цікавих спікерів, грали в інтерактивні ігри і насолоджувалися часом, проведеним разом.

Окрім цього, восьмеро аніматорів разом із салезіанськими отцями та сестрами взяли участь у регіональній зустрічі салезіанських аніматорів о. Боско «Конфронто 2018», яка відбувається щорічно. Вони спілкувалися з однолітками-аніматорами з інших країн, зростали духовно і дізналися більше про святого Івана Боско.

В жовтні отці салезіани розпочали новий проект, метою якого є розвиток і посилення салезіанської діяльності в Україні. Він включає підготовку та навчання педагогів, аніматорів, освітні події, заняття з побудови команди. У рамках проекту група працівників Родинного дому «Покрова» вже відвідала Словаччину, здобуваючи досвід для роботи з молоддю. Зараз проект на етапі дослідження. Головні заходи будуть проводитися протягом наступного року.

Також цього року гімназія Шептицьких брала участь у конкурсі проектів на отримання коштів з громадського бюджету Львова. Це була особлива подія, оскільки завдяки зусиллям, співпраці та самовідданій роботі ініціативної групи проект «Оновлення і облаштування занедбаного харчоблоку НВК «Школа-гімназія «Шептицьких» був дуже успішний і здобув друге місце. У їдальні гімназії для учнів облаштують чисту та сучасну кухню, що сприятиме створенню відповідних умов для проходження успішного навчального процесу.

У Києві триває будівництво салезіанського монастиря. Освячення і благословення відбулося 27 жовтня. Планується, що будинок також служитиме як ораторія і духовне місце для зустрічей зі студентами та молоддю. Будівництво нового академічного корпусу для Молодіжного навчального центру імені святого Івана Боско – салезіанської професійної школи, яке розпочалося в 2017 році, продовжується. Багато важливих робіт уже є виконані, але ще багато залишилося попереду. Сподіваємося, що у вересні 2019 року спеціальність «Автомеханіка» відкриє двері для нових студентів.

Тож ще раз висловлюємо щиру вдячність усім жертводавцям, доброчинцям, усім тим, хто дарував свій час і служіння для розвитку і поширення салезіанської харизми. Бажаємо Вам щасливого Нового року та веселих Різдвяних свят!

о. Кароль Манік, провінційний настоятель і  вся Салезіанська родина в Україні

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://sdbua.net