Сестра Теодора Шулак: «Маймо відвагу йти вперед, щоб наше серце не застоялося, а було чистим джерелом»

Телефонна лінія духовно-психологічної підтримки, яку започаткували Сестри та Отці Редемптористи для тих, хто страждає через карантин вже тривалий час діє у Львові. Про досвід і особливості діяльності лінії підтримки розпитуємо в сестри Теодори Шулак, Провінційної настоятельки сестер редемптористок місійних.

 

Сестро, скільки часу діє лінія допомоги духовно-психологічної підтримки?

Лінія підтримки запрацювала десь на третій тиждень карантину. З цього часу до сих пір працює. Плануємо переглянути годинний графік роботи лінії, так як більшість осіб телефонує нам ввечері.

Як часто телефонують люди? Скільки людей звертається до вас за день?

Лінія функціонує з 10 год до 20 год. Кожного разу ситуація є іншою. Спершу зверталось десь 14 людей вдень. Зараз вже менше. Відчувається, що ситуація в певній мірі стабілізувалася.

Які найпоширені питання чи проблеми хвилюють людей?

Особи телефонують з дуже різними питаннями. Переважно звертаються з питаннями загострених стосунків у сім’ї.  Очевидно, що у великій мірі така ситуація складається через карантин. Бо переважна більшість людей зараз працює з дому. Відтак немають можливості вийти на роботу. Загострюється потреба проговорювати свої відносини з близькими. Особливо це стосується відносин батьків і дітей. З ними треба проводити час і допомогти їм перейти цей період. Дехто просто просить про молитву, бо перебуває у складних ситуаціях. Є особи з психологічними порушеннями, то ми залучаємо психологів. В такий спосіб стараємося дати відповідь на потреби людей. Буває, що люди дзвонить, щоб просто вилити душу.

Скільки сестер з Вашого згромадження задіяні до цієї лінії?

Шестеро наших сестер і п’ятеро священників редемптористів.

Звідки виникла така ініціатива?

Це була наша ініціатива. Ми на початку карантину поставили собі питання: чим  ми можемо послужити людям? Ми зрозуміли, що маємо сестер з психологічною освітою, а також тих, хто веде порадництво. Тому це була дуже добра нагода запропонувати людям можливість поспілкуватися. Тим більше у рідному їм християнському середовищі. Разом з цим у розмовах ми гарантуємо конфіденційність. Ми вдячні отцям-редемптористам за те, що вони  беруть участь у цій лінії і покривають усі духовні потреби. Ми чергуємося по годинах. Тому, коли є потреба, то людей направляємо до отців.

Ми зараз перебуваємо у розгубленому періоді. Заново потребуємо вчитися бути разом, спільно молитися.. Чого би Ви побажали людям  у цей період?

Насамперед зберегти внутрішню стабільність і мир. Відкриватися на Бога, бо Він має для нас свої плани і майбутнє. Зберігаючи карантинні зобов’язання, я би заохочувала осіб, котрі не є в групі ризику, брати участь в живій Літургії в храмах, адже в цей момент особливо потребуємо поживи святих Таїнств Сповіді та Євхаристії, котрі є найкращим ліком для наших втомлених душ. Цього нам не можуть  замінити онлайн Богослужіння. Зараз нам треба одною ногою зберігати внутрішню рівновагу та второпність, а  другою  робити кроки назустріч Джерелу живої води. Щоб наше серце не застоялося, а було чистим джерелом.