«Шляхом служіння»: в УКУ відбувся благодійний вечір, присвячений пам’яті Артемія Димида

В Українському католицькому університеті презентували книгу «Шляхом служіння: Збірник статей на пошану академічного служіння о. професора Михайла Димида» – батька 27-річного Героя Артемія Димида, який загинув на війні. Про захід університет розповів на своїй фейсбук-сторінці.
 
Презентація відбулася в рамках благодійного вечора 2 листопада 2022 року, у день пам’яті святого великомученика Артемія, небесного покровителя полеглого Героя. Участь у заході взяли єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Володимир, доктор богослов’я, викладач кафедри літургійного богослов’я УКУ о. Василь Рудейко, декан філософсько-богословського факультету УКУ о. Юрій Щурко, близькі та знайомі родини Димидів і представники університетської спільноти.
 
«Сьогодні є день пам’яті святого Артемія Великого – полководця. Служіння – гарне слово, яке можна багато разів повторювати, але служити нелегко. Сьогодні пам’ятаємо про Артемія Димида, через якого і його родина, і всі ми ожили у служінні, у певній свідомості. Коли намагались знищити Ісуса Христа, то думали, що його історія завершиться, але тоді розпочалась історія християнського життя. І ми бачимо, як жертовна смерть Артемія вже приносить плоди. Ми їх бачимо і будемо їх досліджувати», – звернувся до присутніх владика Володимир.
 
Отець Василь Рудейко зазначив: «На похороні Артемія Димида, мене вразили слова “Ми дивимося на Христа розп’ятого, і бачимо Христа воскреслого”. І думаю, що ці слова кожного з нас проведуть через життя. Ми бачимо людей, які страждають, але за тими стражданнями є світло Воскресіння».
 
Отець Михайло Димид додав: «У своєму житті я отримав дуже багато благословення. Ми маємо у думці чи у слові благословляти, а не проклинати. Коли ми благословляємо, то ушляхетнюємо себе».
 
 
Пластунка Софія Фітьо, яка отримала першу стипендію імені Героя Артемія Димида, розповіла, що вступаючи в УКУ не могла уявити, що отримає першу іменну стипендію Героя. «Це багато означало для мене як для пластунки. Коли я ходила у новацтво, у нас була пісня, яку ми співали: “Як виростемо великі хоробрі вояки, відстоїмо країну від вражої руки”. Артемій пішовши на війну і показав, що є прикладом для наслідування не тільки для пластунів, а й для усіх нас. Тож, коли я отримала іменну стипендію, для мене це стало знаком, що все роблю не даремно. Водночас – це виклик. Бо маю довести собі, що варта цієї стипендії. Це я можу зробити добре навчаючись в університеті».
 
Презентовану збірку та інші праці о. Михайла Димида було передано у фонд бібліотеки УКУ. В рамках благодійного вечора відбувся виступ співачки та актриси Наталії Половинки, а ще – іконопис у реальному часі від матері Героя Іванки Димид. 
 
Благодійний вечір був організований спільно з Кафедраою пасторального богослов’я УКУ та бібліотекою Українського католицького університету. Усі виручені кошти від продажу книг будуть скеровані у стипендіальний фонд ім. Артемія Димида. Спільна мета організаторів — сформувати сталий фонд (ендаунмент) в сумі 76-100 тис. доларів, який дозволить генерувати стипендію та щороку покривати витрати на навчання студента чи студентки в Українському католицькому університеті щороку.
 
Фонд започаткували за ініціативи сім’ї загиблого воїна у співпраці з УКУ, національною скаутською організацією Пласт – український скаутинг та брендом українського одягу Авіація Галичини
 
Зробити свою пожертву до стипендіального фонду ім. Артемія Димида пропонують за посиланням https://supporting.ucu.edu.ua/donate/?order=artem_dymyd