Сім причин, чому варто починати день зі Служби Божої

Недаремно св. Жан-Марі Віанней говорив, що: «Якби люди справді розуміли суть святої меси, вони би померли від радості». Святий вказує, де можна знайти сили для боротьби з труднощами та викликами повсякденного життя.

Робота, дорога, сімейні обов’язки, проблеми з начальником. У нашому житті накопичується чимало питань і проблем. Можливо, ви коли-небудь хотіли прийняти виклик щодня ходити до церкви на святу літургію, але сама думка про те, як ви знайдете для цього час, знеохочувала вас.

Чому все-таки варто спробувати? Ось кілька причин:

1

ДУХОВНА СИЛА

По-перше, ми маємо можливість брати участь у Таїнстві Тіла і Крові Христових. Святий Жан-Марі Віанней часто казав, що якби люди справді зрозуміли суть святої меси, то померли би від радості.

Щоденна літургія (Служба Божа, меса) — це хороший спосіб почати новий день. Звук будильника о 6:00 не найприємніший. Але звичайний ранковий режим допомагає приборкати сонливість. А як щодо духовної енергії? Свята літургія нагадує нам, ким ми є, і дає силу, яка може змінити наш внутрішній і зовнішній світ.

2

НАТХНЕННЯ

Слово Боже заохочує нас ставати кращою частиною самих себе разом із Христом. Індивідуальний розвиток своєю чергою переходить у стосунки з іншими.

Щодня, приходячи на святу месу, ми підтверджуємо, що віримо в Бога. Наша присутність є свідченням вірності Христові. Вчинки приваблюють людей, згідно із сентенцією: «Слова вчать, приклади приваблюють» (лат. Verba docent, exempla trahunt). Ваша регулярна участь у святій літургії може бути для когось натхненням поглибити свою віру та стосунки з Богом.

3

РОЗВИТОК

Щоденна меса вчить самодисципліни. Це навичка, яку потрібно постійно розвивати. Встановлений щоденний графік дозволяє нам краще виконувати свої обов’язки та прагнути досягати пріоритетів більш організовано.

Структурований ранковий розпорядок дозволяє краще сконцентруватися та зосередитися на завданнях, які нам потрібно виконати. Кожен день приносить проблеми, які потрібно вирішувати. Ви можете спробувати впоратись з ними із Божою допомогою.

Святий парох з Арсу повторював, що щоденне подолання себе починається з першої миті, коли, встаючи о певній годині, ти не витрачаєш жодної хвилини на лінь (або соцмережі, ред.)

Євхаристія допоможе поглибити ваші стосунки з Богом і стати скромнішими.

4

ЗМІНА ПЕРСПЕКТИВИ

Регулярна меса нагадає нам, що без Бога ми мало що можемо зробити. Щоб зберегти віру у світі, який мчить у різні боки, щоб справлятися з життєвими викликами, нам потрібна благодать.

Слухання Слова дає можливість відкрити для себе історії конкретних людей, які показують різні шляхи покликання до місії, яку необхідно виконати під час земної подорожі. Щоденне слухання Слова Божого сприяє кращому та глибшому розумінню Святого Письма.

Після того, як ви вийдете з церкви, воно ще буде діяти в вас і житиме у вашому серці не тільки до вечора, але, можливо, і до кінця вашого життя. Бути в постійній присутності Бога є дуже важливим.

5

ВДЯЧНІСТЬ

Ви, мабуть, пам’ятаєте уривки зі Святого Письма, де описуються моменти, коли Христос годував своїх учнів. Тепер Він теж хоче нагодувати вас і стати частиною вас.

Бог дає нам 24 години на добу, 7 днів на тиждень, впродовж 365 днів. Приділення Йому менш як годину на день, не значитиме, що у нас не буде часу на інші обов’язки. Ми завдячуємо Йому своїми талантами та здібностями. Варто бути вдячним за те, що маємо.

Практикуючи цю чесноту, ми перетворюємо речі, які нас розчаровують, у можливості вчитися та усвідомлювати, як багато ми насправді маємо. Свята літургія дає нам можливість роздумувати про вдячність.

6

НАДІЯ

Архієпископ Фултон Дж. Шин повторював, що якщо ви не бачите цінності Святої Меси і нічого від неї не отримуєте, це тому, що ви не приносите з собою правильних очікувань від усього, в чому берете участь.

Свята Меса – це чудова нагода подякувати Богові за все. Тому варто робити це щодня.

Регулярне відвідування церкви дає нам простір для молитви, дозволяє відчути спокій і відновити рівновагу. Скільки разів ви боролися з думками, не розуміючи, що відбувається у вашому житті та не сприймаючи цього.

Боже послання до вас під час святої літургії може допомогти вам відкрити своє серце для волі Творця і прийняти місію, яку Він приготував спеціально для вас. У житті не бракує злетів і падінь. Щоденне благословення підніме ваш дух.

7

ЛЮБОВ

Кожна свята літургія – це зустріч з Тим, Хто любить нас безумовно. Коли ми когось любимо, ми хочемо проводити з ним кожен день. Кохання – це особливі відносини, в яких слова і жести мають величезне значення. Під час Євхаристії Бог виходить нам назустріч. Не відмовляйтеся від запрошення взяти в ній участь.

Розуміючи цінність святої меси й того чому варто відвідувати її щодня, не вартує торгуватися аргументами щодо цього.

Євхаристія – це подяка і вдячність, а також духовна пожива.

Автор: Анна Ґембальська-Берекець

Джерело

Також читайте: Сім порад для боротьби зі спокусами від св. Жана-Марі Віаннея