Сьогодні 174-а річниця об’явлення Матері Божої у Ла Салетт: відеоексурсія у 9-ти частинах

Сьогодні, у суботу 19 вересня 2020 року, виповнюється 174-а річниця об’явлення  Богородиці у Ла Салет. Готуючись до цієї події отець Роберт Глодовський зі Згромадження отців-салетинів, який є духівником Санктуарію у Ла Салетт  відзняв українською мовою відео-екскурсію у 9-ти частинах, в якій повністю розповідає  історію об’явлення і його передумови.  Священник знайомить з біографією дітей Максиміна та Меланії, а також зі змістом  послання, яке залишила Матір Божа, та з реакцією Церкви на це об’явлення і пояснює чому ми визнаємо його правдивим. Про це повідомляють на офіційній фейсбук-сторінці санктуарію у фейсбуці.

Частина 1. Кому об’явилася Богородиця?

L'histoire de l'apparition de La Salette en ukrainien. Partie 1.Історія об'явилення Матері Божої в Ла Салет. Частина 1.

Gepostet von Sanctuaire de Notre-Dame de La Salette am Mittwoch, 9. September 2020

Частина 2 Що діти робили у селі Ла Салет? 

157- Completing the “M”- La Salette, A Message of Hope – Constant Procession

Частина 3 Яким був початок об’явлення? 

Люрд та Ла Салет ~ Паломницький центр ІХТІС - Паломницькі тури до Ізраїлю, Італії, Меджугор'я, Люрду, Грузії, Греції

Частина 4 Яким був діалог між дітьми і Марією?

Те незайве, що ми можемо зробити разом із Марією | Паломницький центр РАФАЇЛ

Частина 5 Якими були знаки і символи послання Богородиці? 

Ла Салет - місце Об'явлення Богородиці | Патріарший паломницький центр УГКЦ

Частина 6 Як розгорталися події після об’явлення Матері Божої? 

Місце, де небо торкається землі. Ла Салетт і його історія | CREDO

Частина 7 Le Coin – Яку історію  в житті батька Максиміна відіграло місто, про яке згадує Богородиця у своєму посланні?

OUR LADY OF LA SALETTE

Частина 8  Що сталося з місцем, на якому відбулося об’явленння? 

Камінь, на якому сиділа Богородиця під час об’явлення у Ла Салет

Частина 9. Чому серце Максиміна Жиро поховане у Базиліці Ла Салету?

L'histoire de l'apparition de La Salette en ukrainien. Partie 9.Історія об'явилення Матері Божої в Ла Салет. Частина 9.

Gepostet von Sanctuaire de Notre-Dame de La Salette am Freitag, 18. September 2020

Завершення. (9б)

https://www.facebook.com/messenger_media/?thread_id=100000285621526&attachment_id=263432518430628&message_id=mid.%24cAAAAAMZgaiJ61nmV6V0pTREzd_kf

Довідка: 19 вересня 1846 року “Прекрасна Пані” об’явилася двом дітям з містечка Кор  у Франції: 11-річному Максиміну Жіро і 14-річній Мелані Кальва, які пасли стада корів на альпійських луках Ла Салету. На той час ця високогірна місцевість була досить віддаленою від зовнішнього світу, адже сюди можна було добратися лише верхи на мулі або пішки. Діти походили з бідних сімей, не вміли ні читати, ні писати, не відвідували школи катехизму.Спочатку вона сиділа на камені вся у сльозах, згодом підвелася і довго розмовляла з ними французькою мовою  та місцевою говіркою, не перестаючи плакати. 

Богородиця довірила дітям Послання. Вона просила дітей передати її слова усьому людству – і зникла раптово, як і з’явилася. Відомості про Об’явлення розповсюдилися по околицях. У висохлому струмку, біля якого говорила «Прекрасна Пані», знову з’явилася вода, яка приносила оздоровлення. Після детального опитування свідків та досліджень фактів оздоровлення церковна влада підтвердила правдивість Об’явлення. Єпископ Гренобля Філібер де Бріяр 19 вересня 1851 року оголосив у своєму пастирському посланні, що «Об’явлення Пречистої Діви двом пастушкам на горі Ла Салет… містить всі ознаки правдивості і вірні повинні визнати його достовірність і безумовність». Цей пастирський лист був погоджений з Папою Римським Пієм IX. Сам же Папа сказав, що воно призначене для всього світу і спрямоване на порятунок людства від осуду. У 1852 р. тут було засноване згромадження Місіонерів Салетини, яке діє й досі. Їхній монастир відомий у цілому світі, а його осередки є й в Україні. 24 серпня 1852 р. Папа Пій IX ще раз нагадав про спорудження вівтаря у містечку Ла-Салет. Тією ж папською булою від 7 вересня було підтримано заснування Згромадження Богородиці з Ла Салету. Так, на горі зведено храм, монастир та готель для паломників. Місіонери поширюють Послання Богородиці і мають свої осередки у 25 країнах. Папа Римський Лев XIII здійснив канонічну коронацію статуї у Соборі Богородиці у Ла Салеті 21 серпня 1879 р.

Підготувала Христина Кутнів