«Сьогодні – день очищення і відродження людини», – о. Мирон Горбовий про свято Богоявлення

Сьогодні ми святкуємо день Богоявлення і Хрещення Господнього. Іван Хреститель, закликаючи людей до покаяння, сьогодні звертається до кожного із нас, щоб ми очистили свої душі і серця від земних гріхів. Сьогодні Ісус Христос приходить на річку Йордан, щоб прийняти хрещення від Івана, тим самим відкриваючи нову сторінку у житті людства. Адже, приймаючи хрещення, ми приймаємо у своє життя Єдиного Бога, а відтак можемо називатися улюбленими дітьми Божими. Нехай йорданська вода омиє всі наші негаразди і дарує зцілення духовне. Нехай окроплення цією святою водою дарує мир і спокій у наших домівках, дарує радість життя і наповнює його гармонією. Про свято Богоявлення, як день оновлення людини, та про йорданську воду, як джерело духовної сили, розповідає священик Військового храму Стрітення Господнього Львівської Архиєпархії УГКЦ, капелан Військово-медичного клінічного центру Західного регіону отець Мирон Горбовий:

«Сьогодні – свято очищення і відродження людини. Сьогодні – свято оновлення всієї Богом створеної Вселенної. Сьогодні ми святкуємо Хрещення нашого Спасителя Ісуса Христа. У цей день Євангеліє нам оповідає, як Іван Хреститель прийшов на Йордан і закликав людей до покаяння. До нього виходила вся юдейська околиця, увесь Єрусалим, щоби прийняти хрещення. Іван Хреститель мав на меті підготувати людину до приходу Спасителя. І ось люди, які відчували, що потребують змінити своє життя, але самі зробити цього не можуть, сьогодні прийшли на Йордан, щоб хреститися. Можна сказати, що в цей момент річка Йордан наповнилася людськими молитвами, людськими сльозами, людським болем, людським криком. І ось саме в цей момент на Йордан приходить Христос. Він підходить до Івана, просячи хрещення. Але Іван сказав: «Господи, мені в Тебе треба хреститися, а Ти просиш у мене хрещення». Він не міг зрозуміти те, як вічний Бог, який став людиною, знімає з себе одяг не лишень своєї вічної слави, але і одяг свого земного буття і хоче зануритися в глибину людського гріха, щоб людину спасти і очистити. Входячи в ці води, наш Спаситель бере на Себе все те, що людина залишила в них. Коли Христос виходить із води, – небо відкривається. В цей час Іван бачить явлення Бога, він чує голос Бога Отця, Який каже: «Це Син Мій улюблений». Він бачить Духа Святого, Який сходить на Сина, що хреститься в Йордані.

У Богоявленні на Йордані Ісус Христос, прийнявши вигляд слуги, мені і вам каже: «Я є Бог для тебе, приходжу до тебе, як відповідь на твої молитви, мольби і благання, які дійшли до вух Божих. Сьогодні є день оновлення, очищення і твого освячення, день, коли ти можеш почати нове життя в Бозі». В цей день центральним символом відродження, очищення і оновлення є вода. Очевидно, що людство з давніх-давен бачило у воді колиску життя. В Йорданському Богоявленні, коли Бог наново торкається води, вона набирає глибшого, духовного змісту, духовної сили. Вода отримує здатність впливати не лише на тіло людини, а на всю глибину її душі. Вітаємо сьогодні всіх з цим святом. Бажаємо вам, щоб ця йорданська вода, якою ми будемо причащатися, торкнулася, освятила і очистила ваші душі і ваші тіла. Нехай ця вода принесе нам оновлення, принесе нам силу життя, принесе нам життя краще – життя без гріха і без всякого зла».

Підготували Юліана Лавриш, Андрій Мандрика