Сьогодні Домініканський собор Львова відзначає храмове свято

96ecc3edfc86da78129a2a91f3473e1aКожного року у четвер після Неділі всіх святих припадає празник Пресвятої Євхаристії. Греко-католики урочисто відзначають його сьогодні, 11 червня 2015 року. У Львові в цей день престольний празник святкують парафіяни Домініканського Собору (церкви Пресвятої Євхаристії). Урочиста Літургія, яку очолить Високопреосвящинний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ, розпочнеться об 11. 00 год.

Свято Пресвятої Євхаристії має західне походження та з’явилось у ХІІІ столітті. Днем свята було обрано саме четвер, коли Христом було встановлено Тайну Євхаристії. Однак дуже часто урочисте святкування переноситься з четверга на найближчу неділю.

Спершу це свято почало відзначатись в єпархії Льєж з ініціативи місцевого єпископа Роберта у 1247 році, а вже у 1264 році Папа Урбан IV проголосив його обов’язковим для цілої Західної Церкви. В Українській Греко-Католицькій Церкві воно було введене постановами Замойського Синоду у 1720 році і з того часу відзначається щорічно.

Читайте також: 7 фактів про Домініканський монастир і костел (Храм Пресвятої Євхаристії)

Редакція сайту «Духовна велич Львова» вітає усіх парафіян та настоятеля з храмовим святом. Бажаємо добра та кріпості віри. Хай Пресвяті Дари обдаровують Вас Господньою ласкою, виліковують від усіх недуг як тілесних, так і духовних, наповнюють миром та любов’ю Ваші серця.