Сьогодні львівський храм св. Климента Папи відзначає престольний празник

Church_of_St._Clement_the_Pope_in_LvivУ вівторок, 8 грудня, християни східного обряду вшановують пам’ять св.. Климента Папи Римського. У Львові цьому святому Папі, який є однією з найяскравіших постатей в історії Церкви і безпосередньо пов’язаний з теренами України, присвячений храм Української Греко-Католицької Церкви на вул. Генерала Чупринки, 70.

З нагоди храмового празники о 10.00 год. відбудеться Архиєрейська Літургія, яку очолить владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ.

Храм збудовано у 1893—1895 роках архітектором Іваном Левинським за проектом Франца Штатца для Кармеліток босих. Виконаний у неготичному стилі. До 1939 року діяв як храм, а з приходом радянської влади тут розмістили НКВС. За німецької окупації в будівлі розміщувалось Гестапо. Після війни використовувався для розрахунків та обслуговування клієнтів «Укртелекому». Зі здобуттям незалежності України тривалий час парафіяни боролися за повернення споруді її сакрального значення. Остаточно рішенням депутатів Львівської міської ради храм було повернуто громаді у вересні 2011 року. Адміністратором храму є о. Юрій Хамуляк.

Редакція сайту «Духовна велич Львова» вітає настоятеля та парафіян храму з престольним празником. Бажаємо міцного здоров’я, мужності, сили духу та незламності віри, яку прикладом свого життя демонстрував св. Папа Климент. Хай Господня ласка осяває Ваші родини любов’ю та зігріває серця теплом.