Сьогодні медики та капелани чисельно долучилися до Всеукраїнської онлайн-прощі до Крехова

Нині, 13 червня 2020 року, українські медики  і капелани долучилися до онлайн-прощі до Крехова, організованої Комісією у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ. Архиєрейську Божественну Літургію очолив куріальний єпископ Києво-Галицького Верховного Архиєпископа із титулярним осідком Зиґріса Владика Степан Сус. 

Владика Степан Сус звернувся до медпрацівників, усіх присутніх та тих, хто дивився трансляцію онлайн: «Пригадую хірурга, який розповідав мені історію, що трапилася з ним під час складної операції. В один момент хірург зрозумів, що не знає, що робити далі. Тоді він почав молитися подумки. Хірург казав, що якась невидима сила сказала йому, як правильно вчинити, хоча він ніколи не робив цього раніше. Тоді він врятував життя людини. Та невидима сила – Господь. Він зрозумів, що в той момент став руками Бога. Без перебільшення усі медичні працівники є руками Бога і Божого милосердя у цьому світі».

Владика Степан Сус наголосив, що це покликання є дуже особливим і що треба довірити себе тому, хто дає сили. «Наше служіння пов’язане з великою любов’ю і жертвою. Навіть ті, хто є руками Бога, також потребують підсилення. Хай Господь береже нас, щоб ми ніколи не чули втоми, не опускали рук, але відчували те, що відчув хірург під час операції – що Бог є зі мною», – додав Владика.

«У давні часи освічені і підготовлені лікарі були залишені для того, щоб лікувати людей цілком в домашніх умовах. З плином часу медицина стала більш доступною, особливо коли з’явилися публічні чернечі згромадження. Одними з перших помічниць стали сестри-монахині, які супроводжували хворих та лікарів, звідси назва для такого служіння закоренилася в різних культурах – «сестра милосердя». Навіть коли в часи епідемій та війн, туди вступали заможні жінки, вони одягали простий одяг, який нагадував чернечий. Під час пандемії на плечі медпрацівників звалилася не тільки відповідальність, але й справжня небезпека. Медичні сестри та брати подібні до милосердного самарянина – вони перші поспішають у критичну мить, стають містком між лікарем та хворим», – каже голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я с. Севастіяна Карвацька. Вона подякувала усім медпрацівникам і побажала Божого благословення, поваги та здоров’я.

Сьогодні с. Севастіяну Карвацьку урочисто нагородили відзнакою Львівського міського голови “Почесний знак Святого Юрія”.

Додамо. що на рівні міста також відзначили  також деяких лікарів і медико-санітарну службу Шпиталю Шептицького.

Підготувала Тетяна Байба