«Сьогодні нам випала унікальна можливість доторкнутися до живої історії», – о. Павло Дроздяк

dsc7185-17fc37ca7d6994f2bb12391e55e825bdСьогодні, 3 квітня 2017 року, у Львові відзначили 27-у річницю підняття національного прапора над вежею Ратуші. Як зазначив капелан міської ради о. Павло Дроздяк, сьогодні унікальна можливість для львів’ян доторкнутися до живої історії і перейнятись Воскресінням нашої держави, яке продовжує жити в серцях сивочолих і мудрих депутатів першого демократичного скликання міської ради Львова.

Урочисте засідання за участю представників міської влади, депутатського корпусу I та VII демократичних скликань та громади Львова розпочалось з виконання Гімну України хором «Гомін» та спільної молитви. Ліцеїсти урочисто внесли у залу синьо-жовтий стяг 1990 року. Опісля усі присутні хвилиною мовчання вшанували Героїв, які у різний час віддали своє життя у боротьбі за незалежність України, та капелан Львівської міської ради отець Павло Дроздяк промовив молитву.

«Дивлячись сьогодні у ваші очі, коли вносили свідка подій нашої Пасхи – переходу від рабства до свободи, бачив, як вони були наповнені такою глибиною, і навіть змокріли, тому що це великий біль і велика радість. І сьогодні мені пригадалася духовна історія про молодого хлопчину, який вирішив без батьків поїхати за місто. І коли він на пероні прощався зі своїм батьком, батько йому дещо поклав у кишеню і сказав: «Як буде страшно, прочитати це». Син сів у поїзд. Поїзд рушив: швидкість, люди, страх. І цей зовсім юний хлопчина так сильно перелякався, що забився у куточок і згадав про тата. Коли він розгорнув те, що дав батько, то побачив, що це невеличкий шматок паперу, на якому було написано: «Сину, не бійся, я в сусідньому вагоні». І сьогодні ми усвідомлюємо себе тим юним хлопчиною, який мчить на цьому поїзді життя, і нам дуже страшно, але ми дякуємо Вам, що ви поруч.

Дорога молоде, діти, учні, сьогодні ви маєте унікальну можливість доторкнутися до історії. До історії, якої вже завтра може не стати, до історії, бо вже багато хто з тих поколінь, які вносили торжественно це знамено нашої перемоги, переставилися до вічності. Сьогодні це велика нагода для нас доторкнутися до цієї живої історії життя і запалитися тією Пасхою, тим Воскресінням, яке продовжує жити в серцях цих сивочолих, але таких мудрих людей. Тому дякую Вам за вашу мудрість, за те, що Ви є завжди поруч, як би нам не було страшно. Підтримуйте нас, дорогі депутати цього першого демократичного скликання, на цьому шляху до досягнення справжньої мети – мети Воскресіння, видимого воскресіння нашої держави», – зазначив капелан Львівської міської ради отець Павло Дроздяк.

Урочистості завершились церемонією підняття національного прапора над вежею міської Ратуші та спільним виконанням Гімну України на площі Ринок.

Відео: Андрій Андрух

Джерело: сайт ЛМР