Сьогодні у Гарнізонному храмі різдвяний концерт за участю зірок європейського фріджазу

1379222_1405413У Гарнізонному храмі апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11) сьогодні, 15 січня, відбудеться концерт «Музика Віри і Надії», який об’єднає зірок європейського фріджазу.  Захід проводиться у рамках щорічного різдвяного проекту Уляни Горбачевської «Мозаїка». Початок о 20.00 год.

Організатори обіцяють, що концерт буде незвичним, адже поєднання музикантів з різних країн є унікальним.

У концерті візьмуть участь Уляна Горбачевська (голос, Україна), Петрас Вішняускас (саксофон, Литва), Клаус Кугель (перкусії, Німеччина), Крістіан Рамонд (контрабас, Німеччина), Домінік Вішняускас (труба, флюгельгорн, Литва), Остап Сливинський (голос, Україна).

1379222_1405412Разом з зірками співатимуть діти, учасники зимової щорічної студії автентичного співу від проекту «Мозаїка» Уляна Бондарець, Меланія, Лука і Ярина Олещуки, Ярина Терлецька, Ярина Здирко, Марічка Вербяна, Ярина Олещук.

В імпровізаціях звучатимуть давні духовні наспіви, автентичні коляди, щедрівки, вінчовання, архаїчні тексти Різдва.

«Тема Різдва – багата на образи і асоціації, тож може органічно об’єднувати в собі дуже різне: від суворо-аскетичних духовних наспівів до джазових мотивів. Тут є місце і сакрально-драматичному, і народно-карнавальному. Духовні наспіви, коляди, вінчовання, тексти, музичні теми – це неначе шматочки кольорової смальти, з яких ми будемо складати мозаїку Різдва» – наголошує Уляна Горбачевська.

Співачка вважає, що існує співзвучність, між Різдвом та тим, що відбувається зараз в Україні: народження Христа – як можливість чуда, гонитва за Богородицею – як переслідування добра, шалений Ірод – як уособлення людського невігластва, плач Рахиль – як плач усіх матерів за вбитими дітьми.

«Нині Різдво несе для нас особливе відчуття теплого родинного затишку, наближення до життєвого шляху Христа та відчуття дива. Всі ці теми близькі нам і сьогодні. Таке відчуття, що вічні біблійні сюжети розгортаються на наших очах, тож ми не можемо сприймати їх як щось далеке і абстрактне. Ми відчуваємо велич моменту, що зароджується у наших серцях в процесі перечуття історії, що поєднує всемогутності та вразливості, які втілились у постаті Ісуса Христа», – говорить вона.

За матеріалами: zaxid.net