Сьогодні у Львіській Опері представлять мистецьку книгу “Страсті Христові”

У четвер, 16 травня, в Дзеркальній залі Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбудеться презентація мистецької книги «Страсті Христові» канадського художника українського походження Василя Курилика.

Початок заходу о 17. 00 год.

Організатор заходу – Інститут екуменічних студій Українського католицького університету. Автор ідеї публікації книги – мистецтвознавець, доктор Христина Береговська.  З привітальним словом виступить президент Інституту екуменічних студій УКУ отець-доктор Іван Дацько. 

«Читач може запитати, до чого тут екуменізм? Саме цей вибір екуменічного виміру мистецтва Курилика є чи не основою його неповторної творчости і тому він став таким знаменитим у світі. Коли вглиблюємося і вивчаємо мистецьку спадщину маляра, буковинця, українця, родженого у преріях безмежної Канади, Василя Курилика, маємо перед собою людину – великого іскателя, який шукав Бога, духовости, ідентичности, і свого коріння, – акцентує Президент Інституту екуменічних студій УКУ. – Шлях до Бога в Курилика був досить довгим і нелегким: він довго вагався, православний він чи греко-католик. З часом до Курилика прихильно ставилися як римо-католики, так і протестанти, навіть сектанти».

У програмі передбачена цікава культурно-мистецька програма.

Модеруватиме захід мистецтвознавець Євстахія Шимчук.

Довідка:

Ця книга – перше знайомство українців із художником, натомість в Канаді про нього написано і видано 36 книг. Адже  Курилика вважають  єдиним митцем, котрий вірш за віршем проілюстрував Страсті Христові за Євангелієм від Матея. Серія складається зi 160 творів.

Книга публікована чотирма мовами – українською, англійською, французькою та іспанською.