Сьогодні у Львові говоритимуть про релігійну пропаганду та боротьбу з антисемітизмом

КонференцияУ п’ятницю, 16 травня, у Львові відбудеться міжрелігійний круглий стіл присвячений питанням антирелігійної пропаганди, нетолерантності, ролі релігії для суспільства та християнсько-єврейському діалогу. Захід організовує Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» під патронатом Львівської міської ради.

«Головна мета цієї конференції – проведення єврейсько-християнського діалогу, щоб зрозуміти: як правильно використовувати ресурси християнства для того, аби запобігти антисемітизму та забезпечити єдність усіх християн у нашій країні. На конференції будуть присутніми представник від Ватикану та, швидше за все, представник держсекретаря США. Ми також запросили й політичних діячів, які балотуються у президенти, для того, щоб вони розповіли, як саме бачать релігійну ситуацію у суспільстві, які заходи слід приймати, щоб захистити представників релігійних меншин у нашій країні та цілу громаду від антирелігійної пропаганди. Крім того, представники львівського духовенства обговорюватимуть релігійну ситуацію в місті, питання національної єдності, поваги одні до одних, толерантності та підтримки», – зазначив директор Центру «Лібертас» Тарас Дзюбанський.

Участь у круглому столі візьме рабин Джек Бемпорад, який вже багато років викладає у Ватиканських університетах, є директором Центру міжрелігійного Порозуміння та автором багатьох праць на тему єврейсько-христинського діалогу.

Крім того, рабин Джек зустрічався з багатьма релігійними лідерами світу, зокрема, з Папою Іваном Павлом ІІ, Далай Ламою та колишнім президентом Ірану Мохамедом Хатамі. Також Рабин Бемпорад співпрацював із Кардиналом Вілебрандом та Кардиналом Касіді над встановленням дипломатичних відносин між державою Ватикан та державою Ізраїль.

Серед запрошених доповідачів виступить Олександр Іващенко, співавтор книги «Сльози Холокосту» (2012 р.) та автор напрацювання «История Еврейской общины Донецка» (2014 р.).

Місце проведення конференції: Львів, просп. Шевченка, 11 (Прес-клуб, 2 поверх)

Час початку заходу: 17.00 год.