Сьогодні у Львові молитовно вшанували пам’ять о. Маркіяна Шашкевича

Сьогодні, 7 червня 2019 року, 176-ті роковини із дня смерті письменника і священнослужителя УГКЦ о. Маркіяна Шашкевича. Щоб вшанувати пам’ять натхненника національного пробудження Галичини на Личаківський цвинтар прийшли представники міської та обласної влади, активна громадськість і школярі. Всі долучилися до спільної молитви та поклали квіти до могили.

Панахиду відслужив парох храму святих мучениць Віри, Надії Любові та їх Матері Софії УГКЦ о. Андрій Корчагін. У своєму слові до присутніх отець наголосив:

“О. Маркіян Шашкевич робив все можливе, щоб українська мова жила, щоб вона відновлювалася і була не лише мовою народу, але також мовою літератури, письменництва, мовою України. І як знаємо, він дуже багато витерпів через це, вистраждав. Відійшов до вічності у дуже молодому 32-річному віці – у нужді і хворобі. Напевно, що десь забутий і покинутий. Але через 50 років – згадали. Перенесли його тіло сюди до Львова – до серця Галичини. І сьогодні у 176-ту річницю, ми вшановуємо його світлу пам’ять і завдячуємо за дар його життя, яке попри те, що було коротким, отець Маркіян знайшов сили, щоби пробудити, щоби дати цей імпульс, цю іскру, яка не згасла”.