Сьогодні у Львові обговорили заходи з відзначення 155-ліття Митрополита Андрея

Сьогодні, 4 березня 2020 року, у Митрополичих палатах, на Святорській горі, відбулася перша робоча зустріч Координаційної Ради Львівської архиєпархії по питанню відзначення  155-ої річниці від Дня народження Праведного Митрополита Андрея Шептицького .

Участь у зустрічі взяла п. Христина Береговська, начальниця  управління культури Львівської міської ради.

Зібрання розпочалося молитвою й  вітальним словом владики Володимира, єпископа-помічника Львівської архиєпархії УГКЦ, у якому владика подякував усім присутнім за бажання працювати для популяризації особи митрополита Андрея, а також побажав усім  гарного настрою і Божого благословення для плідної праці у цьому напрямку. 

Єрм. Юстин Бойко, синкел у справах монашества Львівської архиєпархії представив присутнім декрет Митрополита про призначення його відповідальним за координацію заходів у Львівській архиєпархії.

Наголосивши, що сьогодні відбувається зустріч координаційної ради, а не оргкомітету. Позаяк оргкомітет передбачає встановлення відповідальності та структур, фонду. Рада створюється для того, щоб  належним чином модерувати усі заходи, які відбуваються на церковному і державному рівнях. Львівщина займає особливе місце, оскільки митрополит Андрей тут народився і провів більшу половину свого життя у митрополичому служінні. 

“Важливо, що його мощі спочивають саме у крипті Архикатедрального Собору св. Юра, що не є маловажним і про що багато людей не знає”. Наперед вдячні вам за присутність і усі заходи, які будете проводити продовж року”, -зазначив  священник.

Відтак свої пропозиції представили представники міської, обласної та районної рад.

Серед запланованих заходів: створення онлайн-ресурсу з пастирськими посланнями митрополита Андрея, друк біографії Андрея Шептицького для шкіл Львівської області, тематичні заходи у бібліотеках, музеях, театрах Львова. Популяризація на Львівському радіо, телебаченні і сітілайтах. Зокрема, цього року передбачене відкриття Музею Митрополита Андрея Шептицького.  Та багато іншого. Детальна програма буде опрацьована й представлена згодом. 

 

На завершення зустрічі усі присутні помолилися у крипті Собору св. Юра перед  домовиною праведного Митрополита Андрея.

Фото –  Львівська  Митрополія УГКЦ