Сьогодні у Львові презентували концепцію конференції, присвяченої Блаженній Йосафаті Гордашевській

Нині у Львові Сестри Служебниці розповіли про міжнародну наукову конференцію “Робіть добро, і зло не досягне вас”, яка відбудеться вже 6 квітня. Подію присвятили 150-літтю народження та 100-річчю смерті Преподобної Йосафати Гордашевської. Конференція відбудеться у великій сесійній залі Львівської міської ради.

     “Це є кругла дата важливої сестри не лише для УГКЦ, але й для багатьох людей, які цікавляться релігією, Церквою, пізнають, шукають і знаходять для себе. Як представник від міської ради запрошують всіх львів’ян взяти участь у цій конференції. Я ще зі свого досвіду знаю, що Сестри Служебниці роблять важливу справу для нашого суспільства.  Служебниці… Що ж таке насправді служіння? Для мене особисто служіння – це те, що ми віддаємо для ближнього свого. Любов походить із служіння. Від служіння до любові. Тому я думаю, що сама постать Сестри Йосафати Гордашевської – це коли служіння стало прикладом для інших”, – зазначив Петро Залуга, в.о. начальника управління внутрішньої політики  Львівської міської ради.

     ПРОГРАМА НА   6 квітня 2019 року

7:30 – Архиєрейська Божественна Літургія  (Гарнізонний храм св. апостолів Петра і Павла)

10:00 – Міжнародна наукова конференція до 150-ліття від дня народження і 100-ліття від дня переходу до вічності преподобної Матері Йосафати (Гордашевської)  (велика сесійна зала Львівської міськради) * участь за попереднім зголошенням

16:30 – урочиста Академія (Львівський органний зал, вул. С. Бандери 8)

Про головні особливості конференції повідала с. Андрея Якимець, заступниця  Провінційної Настоятельки Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії:

“Конференція має статус міжнародної і наукової та має два первинні завдання: за допомогою цих 5 основних доповідей, які будуть озвучені, заслухані,ми сподіваємося показати роль і значення конкретної історичної особи, громадянки цього міста у якому ми живемо, виходячи з того, що історію пишуть – особистості, а не маси. А друга мета – показати цей зв,язок та певні історичні і суспільно-історичні паралелі  зламу ХІХ і ХХ століть і вже того періоду у якому ми живемо. У певних аспектах, але також пошук паралелей, певних труднощів які проходять українці”.

    Блаженну Йосафату часто називають жінкою з великим серцем, бо вона не мала страху почати щось нове, що раніше ніхто не робив.

“ Йосафата була дуже відважною і ця відвага і довіра до Бога витісняли всілякі страхи, бо звичайно, що вони були, адже коли вона стала першою сестрою Згромадження, то їй було лише трохи за 20-ть. Але вона не боялася вчитися чогось нового і це давало дуже добрі плоди”, – розповіла с. Мирослава Яхимець, провінційна Настоятелька Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії в Україні.

  Довідка: Блаженна Йосафата (у світі: Михайлина Гордашевська, 20 листопада 1869, Львів — 7 квітня 1919, Кристинопіль) — блаженна монахиня Української Греко-Католицької церкви, співзасновниця й перша в Україні черниця Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Це монаше товариство вже наприкінці ХІХ століття відповідало на усі тодішні суспільні потреби українського народу. Сестри мали основні напрямки діяльності, у яких реалізовували свою місію. Спершу це була опіка над дітьми та сиротами. Згодом допомога недужим, дбання про красу Божих храмів. І дуже часто для українців того часу, коли Західна Україна перебувала під Австро-Угорською імперією, сакральний простір — був також простором ідентифікації, приналежності до східного обряду.

Плодами служіння і посвяти Блаженної Йосафати Гордашевської стали такі видимі речі, як вплив на формування української громади, культури, ідентичності, традиції виховання. Перші так звані «захоронки» — дошкільні заклади, які сестри провадили при своїх домах на Галичині, де надавали дітям, які були позбавлені такої опіки, забезпечували першу освіту і використовували методики, які на той час були у топі педагогічної практики. Це було перше соціальне служіння для населення Галичини, яке часто було позбавлене елементарних речей, щодо медичного обслуговування. І пізніше сестри у цьому здобували необхідну кваліфікацію.

Підготувала Оксана Бабенко, фото автора