Сьогодні у Львові прочитають лекцію до Дня пам’яті жертв голодоморів

голодомор-copyУ головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5) сьогодні, 27 листопада, директор Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка Василь Кметь прочитає відкриту лекцію на тему: “Український Голокост: пам’ять буття, уроки майбутнього”. Леція присвячення до Дня пам’яті жертв голодоморів в Україні.

“Голодомор 1932-1933 рр. в Україні як результат спланованих системних заходів та інструмент знищення соціальної бази народного опору Радянській владі став одною з найтрагічніших сторінок в історії українського народу. За короткий період – від кінця літа 1932 до початку літа 1933 р. штучний голод забрав життя мільйонів українців. Кількість жертв Голодомору вражає – з демографічної карти світу зникла ціла країна. Сьогодні пам’ять про трагедію має стати важливим чинником формування національної пам’яті, частиною історичного підґрунтя творення нової української нації – уже з задекларованими постулатами Революції Гідності та освяченої кров’ю героїв-новомучеників ХХІ ст. 1933 р. в історичному вимірі став цивілізаційним зламом нашої історії – жорстоким результатом “скасування” християнських морально-ціннісних імперативів, тому сьогодні це також віха у процесі повернення до тих понять та категорій, які є вічними та незмінними”, – наголосив директор Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка доц. Василь Кметь.

Організовуть захід з ініціативи «Об’єднання «Самопоміч», Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка та Львівська міська рада.

В рамках відкритої лекції також буде представлена виставка книжок до річниці Голодомору та відбудеться перегляд документальних відеофрагментів, присвячених трагічним подіям 1932–1933 років.

«Плануємо запросити викладачів та студентів львівських навчальних закладів, а також представників шкіл Львова, вчителів історії, щоб з допомогою виставки літератури присвяченої Голодомору та лекції на цю тему, залучити їх до поширення інформації про страшну трагедію українського народу серед учнівської молоді та, щоб спільно вшанувати пам`ять жертв Голодомору в Україні» – розповіла Олена Кондрат, представник управління освіти ЛМР.

«З кожним роком все більше людей розуміють наслідки великої трагедії, що трапилась в Україні під час Голодомору сьогодні в світлі ситуації на Сході, це ще відчутніше. Наше завдання – донести до чим більшої кількості людей інформацію про ці важкі часи, аби ми розуміли, що історія повторюється, якщо народ не вивчає її урок. Цей захід дасть можливість доповнити, оновити та сформувати думку, що потім піде до нового покоління молодих людей. Кожен має діяти так, аби не допустити до нашої землі ворога та біди такого масштабу» – вважає представник «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Шевців.