Сьогодні у Львові стартувала міжнародна конференція “Отець Климентій Шептицький: життєвий і духовний шлях Блаженного Католицької Церкви”

Сьогодні, 15 листопада 2019 року, у Львівській національній обласній бібліотеці  України імені Василя Стефаника стартувала  міжнародна наукова конференція ” Отець Климентій Шептицький: життєвий і духовний шлях Блаженного Католицької Церкви”. 

До конференції численно долучилися духовенство, науковці, представники влади. Привітав присутніх Митрополит Львівський УГКЦ Високопреосвященний Владика Ігор, який переконаний, що справа Блаженного священномученика Климентія живе, бо є ті особи, які її досліджують:

“Кульмінаціним моментом святкування 150-ліття  від народження Блаженного Климентія Шептицького стане Божественна Літургія у його родинному селі Прибличі. Важливо, що цю дату святуємо як на церковному, так і на державному рівні. Життя Блаженного Климентія Шептицького можна розділити на 2 етапи: світське і чернече. Але їх об’єднує служіння Богу і українському народові. Різниця полягає лише у тому, що у світському житті він служив Богу і народу, як доктор обох прав, депутат Австрійського Сейму, Президент Товариства Галицьких Лісів,а у монашому як той, хто був правою рукою свого брата – Митрополита Андрея, особливо у справі Відродження Студійського чернецтва”, – наголосив Митрополит Львівський УГКЦ.

 

Доповіді конференції присвячені різним аспектам біографії і діяльності Блаженного Климентія.  Зокрема Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Юстин (Бойко) розкрив маловідомі сторінки життя о. Климентія Шептицького. 

“Першу ціль,яку ми перед собою ставимо, то зруйнувати стереотип про те, що брати Шептицькі мали конфлікт на фоні національно-політичних питань. Їхнє листування свідчить абсолютно про протилежне»,— зазначив о. Юстин а згодом представив присутнім копії кількох оригінальних рукописних листів між братами ШЕПТИЦЬКИМИ 1914—20 рр., а також їхнє відчитання. Також отець, наприклад, поділився таким цікавим фактом, що Блаженний Климентій мав не найкращий почерк і тепер дослідникам нелегко дається “відчитання” тих сенсів, які були закладені у його приватному листуванні з братом.

Долучилася до конференції і директор департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда:

“Насправді цей рік у місті Львові дуже особливий.  Ми спільно з Українською Греко-Католицькою Церквою напрацювали цілу низку заходів до 150-річчя Блаженного священномученика Климентія Шептицького.  Навіть важко окреслити словами велич цієї постатті. Це людина, яка своєю суспільною діяльністю, любов’ю до народу, до Галичини, показала як потрібно розбудовувати місто, де ми живемо і країну. І про те, що відповідальність лежить на кожному з нас. І якщо ми хочемо жити у суверенній і успішній країні, то це все виключно мають бути плоди і результати нашої праці. 

Цьогоріч я зробила для себе висновок, що Блаженний Климентія є для мене тим ідеалом, до якого прагну. Зокрема я радію, що на території Музею архітектури і побуту буде освітній центр імені Блаженного Климентія Шептицького.  Це теж завдяки тісній співпраці із Церквою, завдяки підтримці, іноді навіть такому мотивуванню.  І мені б дуже хотілося, щоб цей інформаційно-освітній комплекс -це не була звичайна будівля, а такий простір для людей під егідою Блаженного Климентія, де ми би говорили про людину,  про людську гідність, про людину, яка дбає про своє місто і моральні чесноти та цінності, людину, яка має любов до людей довкола. І ми сподіваємося, що цей простір буде для конференцій, воркшопів, зустрічей, для лекцій,для людей різних вікових категорій. І хочеться побажати 151-ліття  Блаженного Климентія святкувати вже у інформаційно-освітньому центрі”, – підкреслила Наталія Бунда.

Додамо, що до конференції долучився також заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.

Нагадаємо, міжнародна наукова конференція “Отець Климентій Шептицький (1869-1951): життєвий і духовний шлях Блаженного Католицької Церкви”продовжиться і завтра у бібліотеці Стефаника. Початок о 10:00. 

З програмою можна ознайомитися тут. 

Додамо, що у  рамках коференції Синкел у справах монашества ЛА УГКЦ о. Юстин (Бойко) закликав присутніх звернутися до  Яд Вашем про визнання митрополита Андрея Шептицького Праведником народів світу. Відповідне звернення планують опублікувати до завтра. 

Підготувала О. Бабенко