Сьогодні у Львові стартував Х Екуменічний соціальний тиждень

Сьогодні, 4 жовтня 2017 року, у Центрі Митрополита Андрея Шептицького відбулось урочисте відкриття та пленарне засідання X Екуменічного соціального тижня «Гідність-Служіння-Солідарність. На шляху оновлення країни», що триватиме у Львові впродовж 4-7 жовтня.

img7788-db1978f61c037d77c59b0465eec0f8fb (1)«Соціальний тиждень – це час призадуми над кожним кроком, який ми робимо кожного дня, над кожною нашою думкою, яку ми приділяємо людям. Це час призадуми над тими нашими кроками, які супроводжують наше життя не тільки в контексті особистого, а й в контексті спільноти, в якій ми проживаємо. Тут буде дуже багато можливостей і часу, нагоди, щоб ми подивилися, зрозуміли те все, що почуємо, і прийняли як те, що має бути нашим – до виконання, до життя, до життя в любові. Господь Бог нам подарував прекрасний час, прекрасних людей, доповідачів, але теж дав нам велику відповідальність, щоб тим словом ми наповнювали не тільки своє життя, але й тих, які потребують. Часто ми їх не бачимо, може, не хочемо бачити, але їхня рука є завжди біля нашого серця. І ми маємо цю руку побачити, простягнути свою і допомогти», – зазначив о. Богдан Прах, ректор Українського католицького університету.

«Екуменічний соціальний тиждень вже став брендом міста Львова. Цього року ми перший раз відбули Екуменічний тиждень у Києві. Блаженніший Патріарх Святослав казав, що ми мусимо робити в Києві. А львів’яни казали: «Робіть в Києві, але не забудьте, що маєте бути вірні Львову». Я хочу запевнити всіх, що як Бог дасть нам силу, то ми будемо продовжувати соціальні екуменічні тижні в майбутньому.

«Цього року ми будемо в окремий спосіб наголошувати на екуменічному вимірі. Тому що є 3 дати, які, неначе, заохочують нас перестати бути роз’єднаними, а продовжувати в єдності. 500-ліття Реформації, в 2025 році буде 1700-ліття І Нікейського Собору. Вже Вселенський Патріарх Вартоломій і Папа Франциск сказали, що хочуть дати якийсь знак. Це не є так далеко, тож готуймося. Ну і 2000-ліття Воскресіння Христового, про що я завтра буду в особливий спосіб говорити. Ми маємо бути поінформовані, бо Україна є між Сходом і Заходом, питання єдности Церков завжди було для нас пріоритетним. І ми повинні молитися, бажати і працювати над єдністю. Я дякую всім за присутність і вірю, що ми будемо мати надзвичайно успішний і благословенний Х львівський Екуменічний соціальний тиждень», – зазначив о. Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій Українського католицького університету.

На церемонії відкриття Тижня з вітальним словом виступив міський голова Львова Андрій Садовий, який наголосив на важливості вирішення проблем суспільства, базуючись на моральних цінностях, до чого й стимулює Х Екуменічний соціальний тиждень.

img7818-771ce6ccf0799c9c47de59bc6c3002d2«Це вже наш 10-ий Форум у Львові, час дуже швидко біжить. Дякую всім, хто щоденно працює для того, щоб екуменічні тижні ставали екуменічними місяцями і роками, щоб це тепло, яке йде з душі, поширювалося більше й більше, і щоб кожен з нас це тепло роздавав своїй родині, роботі, країні і світу. Сьогодні наш світ цього дуже сильно потребує.

Соціальний тиждень творить сьогоднішній день і завтрашній. Сюди приїжджають прекрасні спікери – моральні авторитети, і коли ти їх бачиш, чуєш і маєш можливість дебатувати, то занурюєшся у дуже глибокий і чистий світ. Тема сьогоднішнього екуменічного тижня дуже особлива: Гідність-Солідарність-Служіння. Якщо твоє покликання служити у церкві, чи у владі, чи у війську, то це означає віддати себе повністю, як свічка згоріти, але якщо ти робиш це з гідністю, то сили щось робити тобі дає сам Бог. Такі люди мають особливу відповідальність, і якщо це служіння є на фундаменті гідності, то ми маємо майбутнє. Ми маємо бути гідними і служити батькам, рідним, друзям і бути просто людиною», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Серед запланованих заходів у межах Тижня – відкриті дискусії, круглі столи, семінари, презентація перекладу книги, нагородження переможців конкурсу «Репортери надії в Україні», виставка-ярмарок соціальних організацій та інші заходи за участю відомих закордонних та українських експертів, благодійних фондів, влади, громадських організацій.

Участь у всіх заходах Тижня безкоштовна.

Програма заходiв на сайті.

Довідка

Десятий рік поспіль Інститут екуменічних студій Українського католицького університету організовує Екуменічний соціальний тиждень. Десятий ювілейний всеукраїнський форум цього року відбувається двічі – у Києві та Львові.

Ініціативу проведення форуму у Львові підтримали партнери-співорганізатори, серед яких Львівська міська рада, Львівська обласна рада та адміністрація, Національний університет «Львівська політехніка», Інститут екуменічних студій УКУ, Українська академія лідерства, Український католицький університет, релігійний інтернет-ресурс «Духовна велич Львова», Благодійна організація «Справа Скарбека».

Вже традиційно на Форумі зустрічаються представники духовенства, релігійних організацій, освіти, влади, бізнесу, громадського сектору, ЗМІ, щоб обмінятися досвідом та напрацювати шляхи вирішення соціальних проблем.

Темою Екуменічного соціального тижня є «Гідність – Служіння – Солідарність: на шляху оновлення країни». Ця тема завжди буде актуальною, адже принципи солідарності, справедливості, любові до ближнього є необхідним у подоланні гострих проблем, а особливо в часи трансформації суспільства, військових дій і загальної нестабільності. Це питання актуальне не лише для України, але і для цілого світу. Адже добрі приклади об’єднання громадян у кризовий час показують нам, що принцип взаємодопомоги допомагає знаходити порозуміння та вирішувати конфлікти.

Фото: Роман Балук

Джерело: сайт ЛМР