Сьогодні у Львові відбулася презентація книги єрм. Юстина (Бойка), присвяченої св. Клименту Римському

Сьогодні, 3 березня 2021 року  в УКУ відбулася презентація книги єромонаха-студита Юстина (Бойка) під назвою “Святий Климент Римський в агіографічних та літургійних церковнослов’янських рукописах”.  Подія відбулася у рамках 12-го вебінару Центру релігійної культури імені Ігоря Скочиляса, програми “Київське християнство”  та кафедри літургічних наук.

Подія мала онлайн-формат, але трішки присутніх наживо людей все ж було, зокрема єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ Преосвященний Владика Володимир та інші поважні гості.

“Сьогодні мені надзвичайно приємно презентувати свою першу наукову монографію українською мовою. Особливої ваги цій події надає і той факт, що вона звершується у стінах такої славної наукової інституції – УКУ, засновником якої є Українська Греко-Католицька Церква. Інституції, яка була заповітною мрією праведного Митрополита Андрея Шептицького, яку остаточно звершив його вірний духовний син – Патріарх Йосип Сліпий. Єдиною надією для нього була сильна віра у Бога, любов до своєї Церкви та України, у воскресіння якої він ніколи не сумнівався і для цього трудився. Засновуючи Український Католицький університет у Римі, Блаженніший Патріарх Йосип присвоїв йому ім’я святого Климента Римського. У житті Патріарха постать цього святого займала чільне місце. Празник св. Климента у Соборі св. Климента у Римі відзначався завжди у надзвичайно урочистий спосіб. Яка була причина особливого почитання Патріахом Йосипом св. Климента Римського.  Він часто підкреслював, що св. Климент був першим науковцем на Престолі св. Петра, тому став покровителем науки  у Церкві. А заповітним бажанням Патріарха Йосипа було: написати повний життєпис Климента Римського. Коли свого часу, я вперше переступив поріг храму св. Софії у Римі, спорудженого Блаженнішим Йосипом, то у досить короткому часі зрозумів, що маю забезпечити бодай часткову реалізацію заповітного бажання Патріарха. Тому, стоячи тут, в Українському Католицькому університеті, але вже не у Римі, а  в Україні можу сказати: “Блаженний Патріарше, із Божою допомогою та твоїм заступництвом, я виконав маленьку частину твого заповіту”.  Мені дуже приємно, що ця монографія видається у серії “Київське християнство”,яка була заснована з благословення Глави нашої Церкви Блаженнішого Святослава”,-зазначив отець-доктор Юстин (Бойко).

Ознайомитися зі змістом книги можна за посиланням

Фото Христини Кутнів, текст підготувала Оксана Бабенко