Сьогодні у Львові вшановують пам’ять Патріарха Мстислава (Скрипника) УАПЦ

Сьогодні, 10 червня 2018 року, у Львові тривають  урочисті заходи, присвячені 120-річчю від дня народження та 25-річчю від дня упокоєння Святійшого Патріарха Мстислава УАПЦ (в мирі Степан Іванович Скрипник). Зранку відбулась Божественна Літургія у храмі Успіння Пресвятої Богородиці УАПЦ  (м. Львів, вул. Руська, 5).

Також завершилась панахида за Святійшим Патріархом Мстиславом, участь у якій взяли представники духовенства УАПЦ, миряни та представники міської влади і медіа.

«Щоб досягнути нового, кращого життя, ми повинні вшановувати наших духовних лідерів,  провідників Христової Церкви. Адже в тяжкі часи вони не зрадили своєї віри, своєї землі, не побоялись стояти на сторожі правди, залишатись вірними Україні у найважчих випробуваннях, взяли на себе відповідальність за долю цілої нації. Такою людиною був і Патріарх Мстислав, справжній духовний Батько українського народу, праведник, який гідно прожив своє життя, став живим символом правди і честі для всіх нас», – наголосив Блаженніший Макарій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель УАПЦ.

«Я особисто не був знайомим із Патріархом Мстиславом, але те, що я чув із розповідей про нього, з книг, справді вразило мене. Він був дуже сильною людиною. Він робив те, чого вимагала його доба, ніколи не кривлячи душею. Такі люди отримують славу та визнання з часом. І лише на віддалі ти бачиш великий внесок, який ці сподвижники зробили для Церкви Христової і для цілого українського народу.

Це велика честь, що наше місто має поєднану історію з Патріархом Мстиславом. Також я переконаний, що вулиці Патріарха Мстислава у Львові бути. Вірю, що мудрі депутати Львівської міської ради виконають свій обов’язок. Хочу подякувати всім, хто сьогодні прийшов сюди вшанувати пам’ять Патріарха. Він завжди буде жити в наших серцях, бо це велика Людина і великий Душпастир. Слава Патріарху Мстиславу! Слава Україні!», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Програма заходів із вшанування памяті Патріарха Мстислава також передбачає:

14:45 год. – панахида на могилі Іванни Скрипник (Личаківське кладовище);

16:00 год. – урочиста академія у Палаці творчості дітей та юнацтва (вул. Вахнянина, 29).

Детальніше: Біографічна довідка про Патріарха Мстислава 

За матеріалами: РІСУ