Сьогодні відійшов у вічність Великий Українець – Богдан Гаврилишин

c_bvbgpipveСьогодні, 24 жовтня 2016 року, о 5-й год.  ранку, в 90-річному віці пішов з життя видатний українсько-канадсько-швейцарський економіст, професор, благодійник, громадський діяч, людина, яка ніколи не боялась мріяти і втілювати ці мрії в життя, – Богдан Дмитрович Гаврилишин.

Останні хвилини свого життя Богдан Дмитрович провів у родинному колі у своїй квартирі в м. Києві.

Команда сайту “Духовна велич Львова” висловлює свої співчуття усім рідним та близьким цієї видатної людини. Ми пишаємось тим, що пан Богдан є і завжди буде не просто гордістю нашого міста, країни і світу, а й тим, що він і надалі житиме у нашій пам’яті як людина, яка випередила свій час… Випередила не просто визначним складом інтелекту, але й милосердним та хоробрим серцем.

Дякуємо, що гідно та чесно прожив своє життя, зробивши для України неможливе – можливим; що мужньо пройшов усі випробування  і ніколи не втрачав молодості та сили духу.

Усе в цьому світі минає… лише не любов – до своєї родини, друзів, до України та Бога! В цьому і є таємниця  Вічного Життя! Нетлінна і світла пам’ять про Богдана Гаврилишина назавжди залишиться в наших серцях!

Довідка

Богдан Дмитрович Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 року у с. Коропець Тернопільської області. Отримав диплом магістра за спеціальністю Інженер-механік в Університеті Торонто, MBA в МІМ-Женева, доктора економіки та суспільних наук у Женевському Університеті. Впродовж 18 років очолював Міжнародний інститут менеджменту в Женеві. Член Римського клубу, член Світової академії мистецтва та науки, член Міжнародної академії менеджменту, почесний доктор у 7 університетах Канади та України, консультант держав та міжнародних компаній, модератор і голова численних міжнародних наукових конференцій та семінарів у 89 країнах світу.

Створив Міжнародний центр перспективних досліджень, Міжнародний інститут менеджменту в Індії, після – в Україні. Став співзасновником Європейського форуму з менеджменту у Давосі (тепер Світовий економічний форум). Був консультантом компаній «General Electric», «IBM», «Unilever», «Phillips», радником кількох країн.
Був радником першого Президента України, чотирьох голів Верховної Ради та трьох Прем’єр-міністрів; Головою Консультативно-дорадчої ради при Президії Верховної Ради України. Ініціював створення деяких молодіжних організацій в Україні, був активним членом Всеукраїнської скаутської організації «Пласт». Очолював фонд Богдана Гаврилишина в Києві і фундацію «Відродження» в Женеві.

Автор книг – «Дороговкази в майбутнє. До більш ефективних суспільств» (1980) та «Залишаюсь українцем» (2011).

За значний внесок в розвиток України на честь 90-річчя був нагороджений орденом Свободи від Президента України та орденом Святого Миколи Чудотворця від Патріархату УПЦ (КП).

Також з нагоди 90-річчя Богдана Гаврилишина було нагороджено відзнакою «Золотий герб міста Львова» – за багаторічну сумлінну працю у галузі науки, активну громадську діяльність, розвиток та розбудову основних засад громадянського суспільства, просвітництво, формування когорти молодих українських вчених, промоцію позитивного іміджу України, популяризацію українства серед міжнародної спільноти. Відповідне розпорядження підписав міський голова Львова Андрій Садовий.

За матеріалами: “Благодійний фонд Богдана Гаврилишина”.