Зі Львова до Святоуспенської Унівської Лаври вирушить піша проща

proshaУ п’ятницю, 25 серпня 2017 р., о 07.00 год. ранку Божественною Літургією у Храмі св. Арх. Михаїла (вул. Винниченка 22), розпочнеться ХХVІ піша проща до Святоуспенської Унівської Лаври з нагоди престольного празника Лаври. З нагоди 125-річниці з Дня народження Патріарха Йосифа Сліпого провідною темою прощі обрано слова з герба ісповідника віри «Per aspera ad astra!», що означають «Через терни до зірок»! Бібілійний мотив: «Багато з перших будуть останніми, а останні – першими» (Матв.19.30) Під час триденної духовної мандрівки прочани матимуть можливість приступити до тайни покаяння, брати участь у Божественних Літургіях та інших богослужіннях, молитися, спілкуватися, читати Біблійні уривки по групках, а також слухати реколекційні науки від спеціально запрошених реколектантів, серед яких Владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівський УГКЦ, Владика Теодор (Мартинюк),єпископ-помічник Тернопільський  УГКЦта інші цікаві й харизматичні особистості.

МАРШРУТ ПРОЩІ

20793170_1089993597797756_885089601_n

Організатори просять про молитовну підтримку успішного проведення прощі. Протягом останніх років у серпневій прощі до Унівської Лаври бере досить велика кількість прочан (понад 1500 осіб) з різних куточків України і закордоння. Така ситуація вимагає досить клопіткого приготування, яке вимагає немалих видатків, які пов’язані переважно з поселенням та харчуванням прочан, перевезенням речей, технічним супроводом тощо. З огляду на це організатори просять про фінансову підтримку прощі.

Пожертви можна скласти:

– у скарбонку, яка виставлена на тетраподі у храмі св. Архистратига Михаїла (м. Львів, вул. Винниченка, 22);

– на монастирській фірті;

– а також безпосередньо керівнику прощі єрм. Пантелеймонові (096 722 87 74).

Додаткова інформація:

Монастирська фірта при храмі св. Арх. Михаїла у Львові, вул. Винниченка 22 ( 032) 235 7355 Керівник прощі: єрм. Пантелеймон Гербери, студит email: proshauniv@gmail.com Fb – подія: XXVI. Піша проща Львів-Унів: Через терни до зірок.

Довідка

Серпнева піша проща “Львів-Унів” – вже традиційна триденна духовна мандрівка прочан, які вирушають зі Львова 25 серпня і прибувають до Унева 27 серпня напередодні празника Успіння Пресвятої Богородиці. На сьогодні серпнева проща налічує близько 1500 прочан і має три маршрути: перший провадить через села Чижиків і Лагодів, другий – через Звенигород і Станимир і третій – через Верхню Білку і Лагодів. В Україні прощі до Унева відновилися з початком Незалежності, коли Лавру було повернено монахам-студитам. Першу прощу, після довгих років переслідування, було зорганізовано в серпні 1991 року з нагоди храмового празника Лаври. Попровадив її єрм. Йосиф Мілян (зараз єпископ-помічник Київської Архиєпархії) разом з Марійською дружиною храму св. Архистратига Михаїла у Львові. У перших роках проща тривала два дні. Кількість прочан, що брала участь у прощі коливалася від 150 до 300 осіб. Переломним моментом в новітній історії серпневих прощ до Унева став 1999 рік. Саме тоді прочанський шлях було збільшено до трьох днів. У 2000 році до організації прощі приєдналася молодіжна християнська організація «Українська Молодь – Христові». Завдяки посиленій активності її членів за декілька років серпнева проща набрала більш молодіжного колориту, а кількість прочан збільшилася до 1000 осіб, а в деяких роках навіть більше.

Джерело: Прес-служба УМХ