“Сьогодні звільнімо наше серце для того, щоб приймати великі Божі дари”, – владика Володимир (Груца)

Кидаючи дві лепти у скарбоню, вдова  кинула туди своє майбутнє. Кидаючи дві лепти вона звільнила дві свої руки для того, щоб вміти приймати. Про це сказав єпископ-помічник Львівської архиєпархії Преосвященніший Володимир під час розважання над Словом Божим в Архикатедральному соборі св. Юра у суботу 27 лютого 2021 року.

Євангеліє: Лк. 20, 45 – 21, 4.

45. Сказав Господь своїм учням: 46. – Остерігайтеся книжників, що ходять залюбки в довгих шатах, люблять вітання на майданах, перші сидження в синагогах та перші місця на бенкетах; 47. що поїдають доми вдовиць і довго моляться на показ – вони приймуть суворіше осудження. 1. Підвівши очі, Ісус побачив, як заможні кидали свої дари до скарбоні. 2. Побачив він також вдову убогу, що кидала туди дві лепти, 3. і сказав: – Істинно кажу вам, що ця бідна вдова кинула більш від усіх. 4. Усі бо вони вкинули як дар Божий зі свого лишку, вона ж з убозства свого вкинула ввесь свій прожиток, який мала.

Вдовина лепта — Вікіпедія

“Сьогодні Лука звертає до нас своє слово про великий дар давання. Ісус затримується у святині біля скарбоні. Там було десь 13 скарбон. Тринадцята була на маргінесі, для бідних, які туди щось кидали не маючи дуже якогось великого намірення. Дитина, коли народжується має затиснені кулачки і це означає, що вона хоче на цій землі щось мати”, – коментуючи євангеліє зазначив проповідник.

“Сьогодні творимо молитву за наших покійних.  Бачимо, що нічого коштовного вони зі собою не можуть взяти. Хто дає, той набагато більше має. Бо він збирає для вічності”, – підкреслив він.

За словами владики Володимира Христос наводить нам приклад суспільно обділених людей. А також тих, хто мав достаток, любив перші місця і що йому було зайве, то віддавав Богові.

“Вдова у цю скарбоню кинула своє майбутнє. Кидаючи дві лепти вона звільнила дві свої руки для того, щоб вміти приймати. Сьогодні звільнімо наше серце для того, щоб приймати великі Божі дари”, – закликав владика Володимир.