Студенти УКУ організували літній табір для глухонімих дітей

001Кафедра загальної та соціальної педагогіки Українського католицького університету, у співпраці з Українсько-Канадським альянсом сприяння глухим та слабочуючим, з 29 червня по 4 липня провели літній навчально-рекреаційний табір для глухих дітей в Хустській спеціалізованій школі-інтернаті.  Повідомляє прес-служба УКУ.

Окрім занять із жестової мови та прогулянок на свіжому карпатському повітрі, студенти організовували тематичні дні: день спорту, кулінарії, духовної віднови.  Як розповідають студенти, такі заходи допомагають дітям виробляти навички командної роботи, концентрації уваги, вивчати нові слова. Через те, що діти не розуміли значення багатьох слів, викладачі і студенти додатково роз’яснювали правила виконання завдань, що ще більше посилювало освітній аспект відпочинку.

Світлана Когут, доцент кафедри загальної та соціальної педагогіки і, одночасно, керівник практики студентів УКУ, говорить, що у глухонімих дітей ті ж соціальні потреби, що і у здорових. “Вони хочуть спілкування, навчання, хочуть активних ігор, – розповідає педагог, – тому нам потрібно вивчати жестову мову, щоб зрозуміти їхню культуру”. Протягом першого і другого курсу студенти соціальні педагоги вивчають мову жестів. “Ця практика стала закріпленням їхніх професійних навиків, здобутих в Університеті”, – розповідає пані Світлана.

Літня школа жестової мови була зорієнтована не лише на учнів шкіл, а і на педагогів, що працюють з глухими дітьми. Анна Замша, керівник Лабораторії української жестової мови Інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук провела кілька семінарів для директорів та педагогів спеціальних шкіл для глухих та слабочуючих, детально висвітлила зміст нових навчальних програм викладання жестові мови у школах для глухих дітей та перспективи щодо підвищення кваліфікації вчителів жестової мови.

Українсько-Канадський альянс сприяння глухим та слабочуючим  створений у 2000 році з ініціативи й сприяння канадських колег. Завдяки старанням Альянсу вдалося повернути викладання жестової мови в школи і університети. Альянс сприяння глухим видав відео словник української жестової мови. Український католицький університет співпрацює з Альянсом з 2010 року, коли вперше викладачі та студенти кафедри загальної та соціальної педагогіки  стали учасниками літнього табору.