Студенти УКУ організують Святвечір для 800 безпритульних львів’ян

111В Українському католицькому університеті, що у Львові, студенти організовують Святвечір для нужденних. Подібний захід проводиться в університеті вже 21 раз.

Першим ідею зініціював митрополит Андрей Шептицький. Ще в стінах Львівської богословської академії він роздавав новорічні подарунки малозабезпеченим людям Львова. Серед них були не лише християни, але й зокрема, єврейські діти.

Організатори зазначають, що на гостину запрошують як безхатченків, так і нужденних та одиноких людей. «Потребуючі – це не лише ті, яким необхідна матеріальна підтримка, але й люди, які обмежені в спілкуванні, – зауважив організатор акції Назарій Петрів, аспірант кафедри церковної історії УКУ. – Тому ми хочемо провести цей спільний час очікування народження Спасителя і створити таку велику християнську родину на базі УКУ».

За його словами, щороку кількість гостей дійства збільшується. Ще дев’ять років тому приходили 100 людей, а цього року орієнтуються вже на 800.

Гостина для безхатченків відбуватиметься в різних локаціях Львова 6 січня: для 250 осіб – в стінах УКУ за адресою Хуторівка, 35а, для понад 200 пацієнтів обласної психічної лікарні – на вулиці Кульпарківській, ще для 200 осіб у військовому госпіталі, для 50 пацієнтів шпиталю ім. Андрея Шептицького та для в’язнів виправної колонії №48.

Як розповідає Назарій Петрів, зібрати людей на Святвечір вдається через Центр соціального захисту, в якому реєструються потребуючі. Частину людей, які з різних причин не стоять на обліку, можна знайти через благодійні організації чи парафії, які працюють із цією категорією суспільства. А ще в цьому допомагають самі безхатченки.

За понад 20 років деякі бездомні вже знають, що проводиться такий захід і працюють, як добре радіо, передаючи інформацію одне одному, пояснює організатор. З його слів, 800 гостей – це реальна кількість людей, для яких готується Святвечір.

«Найцікавіше, що на Святвечорі для потребуючих відбувається екуменічне дійство, бо поволонтерити приходять не лише студенти УКУ, а й особи з різних благодійних організацій – римо-католицьких церков чи протестантських (п’ятидесятники і баптисти). Є люди, які не належать до християнських конфесій і навіть не є християнами, а просто мають добру волю і бажання. Зазвичай ми орієнтуємося на 20-40 волонтерів», – зауважив студент УКУ.

Участь у благодійній акції беруть волонтери не лише зі Львова, але й інших міст України. Зазвичай Святвечір починається о 14.00 год. спільною колядкою чи вертепом. Цього року після святкового богослужіння о 16.00 год. буде сама вечеря.

Джерело: «RISU».