Студенти УКУ привітали вертепом українських військових на Донбасі (Відео)

vertep yky 201523 студенти УКУ представили різдвяний вертеп для українських військових у Харкові та Краматорську. Студенти вже побували в Будинку офіцерів та у військовому госпіталі у Харкові, а також у греко-католицькій парафії, на площі Тараса Шевченка і в Центральному штабі АТО у Краматорську. У планах — декілька виступів в Києві: Патріарший собор, Адміністрація Президента, КМДА, посольство США в Україні та в греко-католицькій парафії на Аскольдовій могилі.

Юрій Мурин, організатор святкової вистави, розповідає, що Студентське братство УКУ щороку їздить з вертепом на Схід чи Південь України.

«Декілька років тому ми робили традиційні різдвяні вертепи, їздили з ними в Одесу, Київ, намагалися популяризувати наші традиції. Сьогодні кардинально змінився час. Ми повинні підтримувати військових, показувати, що пам’ятаємо про них», – розповідає студент. На думку Юрія Мурина, вертеп — це ще один спосіб розповісти про події, які відбуваються в Україні, і одночасно розповісти історію Різдва Христового.

Автором слів віршованого вертепу є львівська поетеса Зоряна Лісевич, яка допомогла студентам в традиційну різдвяну історію про народження Сина Божого вплести мотиви з сучасного політичного життя суспільства.

“Минулого року Студентське братство у вертепі обіграло історію з Майданом, а цього — головними героями є солдат, який відправляється на війну, і дівчина-волонтер”. Окрім них, у вертепі задіяні ірод-путін, військові, які “заблукали” на кордоні, “шут-пропагандист” – наголосив Юрій Мурин.

Студенти розповідають, що більшість людей позитивно сприйняли їхню імпровізацію. Зі слів місцевих жителів, в Краматорську понад 10 років на центральній площі міста не ставився різдвяний вертеп.

За матеріалами: УКУ