Світові дні молоді у Кракові: 5 головних подій

6056947806_943208097e_zСвітові дні молоді під гаслом «Блаженні милосердні, бо вони зазнають милосердя» відбудуться в Кракові з 26 по 31 липня 2016 року.

Головними подіями будуть: Свята Меса на відкриття Світового дня молоді (вівторок,26 липня), церемонія привітання Папи (четвер, 28 липня), Хресна дорога (п`ятниця, 29 липня), молодіжне чування з Папою (субота, 30 липня) та Свята Меса Послання (неділя, 31 липня).

«Кожна подія має свою власну структуру, вона триває приблизно 1,5 години, але їй передує 3-годинний попередній захід. Це будуть музичні концерти, вистави та балет, свідчення молоді та молитви. Кожне Євангеліє співається в двох обрядах — римо-католицькому польською мовою та візантійсько-слов`янському церковнослов`янською мовою, тому що ми знаходимося близько до Східної Європи», — сказав на конференції глава Департаменту Центральних подій Оргкомітету СДМ, о. Марек Гайдила.

Читайте також: «Важливо, щоб Світові дні молоді не перетворилися лише на туристичний візит до Кракова» – о. Назар Білик

Події перед найважливішими урочистостями Світового дня молоді, будуть поєднувати в собі елементи традицій польських (наприклад, спів Годинок на честь Пресвятої Діви Марії) та іноземних (серед яких виступи груп The Sun з Італії та Achinoam Nini з Ізраїлю).

«Важливо, що кожен захід перед центральною подією (…) є введенням в тему дня. Він складений так, що впроваджує в головну подію. Якщо в п`ятницю буде Хресна дорога, то всі елементи попередньої події пов`язані тематично й якимось чином наближають нас до Хресної дороги», — пояснює Вероніка Ґрізель з секції Центральних Подій Оргкомітету СДМ у Кракові.

«Формат, звичайно, інший, попередня подія служить для «розігріву», а центральна подія є сутністю», — додає о. Марек Гайдила.

CDM

1. Першою центральною подією буде Свята Меса на відкриття СДМ у Кракові. Вона буде присвячена св. Івану Павлу II як ініціатору Світових днів молоді, а відправлятиме Месу архиєпископ Кракова кардинал Станіслав Дзівіш.

Перед Месою вибраними місцями, пов`язаними з Іваном Павлом II, буде проведена естафета, під час якої пронесуть «іскру милосердя», запалену в Санктуарії Божого Милосердя. Іскра буде перенесена на Блоні та горітиме там під час всіх п`яти центральних подій. На закінчення СДМ папа Франциск передасть іскру представникам молоді з усіх континентів.

Перед Месою на відкриття в урочистій процесії будуть внесені символи СДМ: ікона Божої Матері та хрест, які пройшли по всіх польських дієцезіях. Їх будуть нести представники 13 міжнародних зустрічей молоді (починаючи з Риму в 1986 році до Ріо-де-Жанейро в 2013 році). Також буде прочитано DOCAT — видання Фонду Youcat, присвячений католицькому соціальному вченню. Серед інших виконавців разом з хором дітей з Африки виступить Іван Комаренко. Організацією дозвілля, як і в наступні дні, керуватимуть музиканти та аніматори з руху «Лєдніца 2000».

2. Інша центральна подія — привітання Папи на Блонях у четвер, 28 липня, «Радість зустрічі молоді всього світу з Франциском». Організатори очікують близько 700 тисяч учасників.

Папа прибуде на Блоні трамваєм разом з молодими людьми з обмеженими можливостями. Під час привітання в процесії з прапорами пройдуть представники 187 країн, що братимуть участь у заході. Вони будуть нести зображення апостолів милосердя зі своїх континентів. За традицією, Папу привітають представники всіх континентів. У цей день під час попередньої події будуть представлені, серед інших, Леві Сакаля (Південна Африка), Тоні Мелендес (США) та автори іспаномовної версії гімну Світового дня молоді, а також представники міжнародних спільнот і асоціацій.

3. Хресна Дорога, запланована на п`ятницю 29 липня о 18-й годині на Блонях під керівництвом Папи, матиме характер більш молитовний. Її темою буде «Блаженні милосердні, бо вони зазнають милосердя». Організатори очікують, що в ній візьмуть участь близько 800 тис. молоді. В процесії хрест СДМ будуть нести представники спільнот та згромаджень, які здійснюють діла милосердя. Автор роздумів Хресної дроги — єпископ Гжегож Рись. Планується виступ папи Франциска перед молоддю.

Перед тим виступить також Педді Келлі, французький гурт Les Pretres та хор з Близького Сходу Saint Rafqa Choir. Також будуть представлені фрагменти анімаційного фільму «Max and Me», присвяченого св. Максиміліану Кольбе.

4. Суботнє чування молоді з Франциском в Campus Misericordiae буде проходити під гаслом «Наші провідники на шляху до Ісуса — покровителі Світового дня молоді». На думку організаторів, воно збере близько 1 млн. віруючих. На початку Папа в супроводі представників усіх континентів пройде через браму милосердя.

Богослужіння складатиметься з трьох частин: постановки за мотивами офіційної молитви Світових днів молоді у Кракові (театр танцю Mira-Art); промови та молитви Папи; перед виступом Франциск вислухає свідчення молодої польки, сирійки та парагвайця; також буде Адорація Пресвятих Дарів.

Адорація буде проходити на вівтарі, запроектованому Маріушем Драпіковським; пізніше вівтар, як очікується, буде перенесений до Кібехо (Руанда), де він стане частиною «12 зірок в короні Марії, Королеви Миру» (йдеться про 12 місць у світі, де триватиме вічна адорація за мир у всьому світі).

Перед богослужінням пройдуть концерти за участі музичних груп і презентації місійних товариств. Після закінчення чування в Campus Misericordiae розпочнеться екуменічний концерт «Credo in Misericordiam Dei» за 12-ма пунктами символу віри. У концерті візьмуть участь с. Христина Скуччія, Кася Вільк, Куба Бадах, Кшиштоф Іванечко тощо.

5. Очікується, що недільна св. Меса Послання на закінчення СДМ у Кракові може зібрати близько 1,5 млн. учасників. Головною її темою буде «Хрещення як ворота Милосердя та джерело гідності», а учасники матимуть можливість підтвердити свої обітниці хрещення. На закінчення Франциск передасть представникам молоді з усіх континентів іскру милосердя і оголосить місце наступної зустрічі Світового дня молоді. Заходи перед Месою будуть поєднувати елементи польських (наприклад, Годинники на честь Пресвятої Діви Марії) та іноземних традицій (серед яких група The Sun з Італії та Achinoam Nini з Ізраїлю).

Додамо,Літургійні шати для СДМ розроблені 27-річним художником-графіком Організаційного комітету СДМ у Кракові 2016 Матіасом Теслею, який помер 2 липня від раку.

Центральні події СДМ супроводжуватиме хор з 400 людей та оркестр Світових днів молоді. За оцінками, в урочистостях візьмуть участь від 800 до 1,2 тис. кардиналів та єпископів і близько 13 тис. священиків з усього світу.

За матеріалами: www.credo-ua.org